www.khabarrazmavar.ir

جودو قهرمانی جهان - آذربایجان؛

شناسه خبر : 12851 ۱۷:۴۱ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱

«ملایی» دومین مرد ماندگار جودو ایران شد/ درخشش طلا بر گردن سعید

دومین نماینده ایران در رقابتهای جودو قهرمانی جهان با برتری مقابل رقیب ژاپنی خود سومین مدال طلای تاریخ ایران در رقابتهای قهرمانی جهان را به دست آورد تا نامش در تاریخ ماندگار شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در مبارزه پایانی وزن ۸۱- کیلوگرم رقابتهای جودو قهرمانی جهان، سعید ملایی به مصاف «فوجی وارا ساتورو» از ژاپن با رنکنیگ ۸ دنیا رفت و با کسب پیروزی در این مبارزه به نشان طلا دست پیدا کرد. ملایی سال ۲۰۱۷ و فینال مسابقات قهرمانی آسیا به این ژاپنی باخته بود.

ملایی امروز بعد از یک استراحت، «برایند» از کانادا را ضربه فنی کرد و سپس جودوکاری از ایسلند را نیز در ۱۴ ثانیه  با همین نتیجه از پیش رو برداشت و در ادامه «آنری اگوتیدزه» از پرتغال را در ۴۴ ثانیه شکست داد. وی مبارزه چهارم «ماتیاس کاس» از بلژیک را با امتیاز «وازاری» شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. در این مرحله هم برابر «ودات آلبایراک» از ترکیه پس از نزدیک به ۷ دقیقه مبارزه با امتیاز «وازاری» صاحب برتری شد و به فینال صعود کرد.

طلای ملایی سومین طلای تاریخ جودو ایران روی تاتامی جهانی است. ضمن اینکه دومین مدال سعید ملایی و هشتمین مدال ایران در رقابتهای جهانی محسوب می شود. ملایی شاگرد مهرداد حسن زاده در باشگاه جودو خلیج فارس است که سال گذشته در رقابتهای جودو قهرمانی ۲۰۱۷ جهان در بوداپست هم به نشان برنز دست پیدا کرده بود.

آرش میراسماعیلی دو طلا(۲۰۰۱ مونیخ و ۲۰۰۳ اوزاکا) و دو برنز(۲۰۰۵ قاهره و ۲۰۰۷ ریو)، محمود میران یک برنز (۲۰۰۱ مونیخ) و محمد محمدی بریمانلو (۲۰۱۸- باکو) نیز یک برنز برای جودو ایران در مسابقات جهانی کسب کرده اند.

تیم ملی جودو ایران که با سه نماینده در رقابتهای قهرمانی جهان شرکت کرده، روز گذشته توسط محمد محمدی بریمانلو به یک نشان برنز دست پیدا کرد.

رقابتهای جودو قهرمانی جهان که از روز پنجشنبه با حضور ۷۵۸ جودوکار از ۱۲۵ کشور در باکو آغاز شد، تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار

بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
بوکس و پدیده ای جدید به نام منتقدان نوظهور!
روزی که نزدیک به سه دهه استیلای آدم های همیشگی و تفکرات نخ نما شده آنها در مرکز فرماندهی بوکس ایران پایان یافت و یک مدیر جوان سکان ریاست یکی از پرحاشیه ترین و البته مظلوم ترین فدراسیون ها را برعهده گرفت، بارقه های امید در دل اهالی بوکس مملکت زنده شد و برای اولین بار پس از سه دهه، شاهد جوانگرایی و پوست اندازی در بدنه بوکس کشور بودیم.
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
کمره ای: خیلی راحت زحمات چنین ماهه ام را بر باد دادند/ رئیس کمیته داوران در داوری ها اعمال نفوذ می کرد!
دارنده مدال برنز مسابقات موی تای ایندورگیمز ترکمنستان ۲۰۱۷ گفت: به دلیل قضاوت ضعیف داوران در رقابت های کشوری اخیر، زحمات چندین ماهه ام بر باد رفت و از رسیدن به تیم ملی بازماندم.