www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۲۳ 1394/07/07

کاراته به المپیک نزدیک شد/ پیشنهاد ۵ رشته برای حضور در المپیک۲۰۲۰

کمیته بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو ۵ رشته ورزشی را برای حضور در این بازیها به ioc معرفی کرد که حضور کاراته در بین این رشته ها می‌تواند خوشحالی علاقه مندان به این رشته در جهان را به دنبال داشته باشد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، بر اساس قوانین کمیته بین المللی المپیک میزبان […]

کمیته بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو ۵ رشته ورزشی را برای حضور در این بازیها به ioc معرفی کرد که حضور کاراته در بین این رشته ها می‌تواند خوشحالی علاقه مندان به این رشته در جهان را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، بر اساس قوانین کمیته بین المللی المپیک میزبان هر دوره از این بازیها می تواند چند رشته را برای حضور در همان دوره از المپیک به IOC معرفی کند که در صورت موافقت شورای اجرایی رشته های معرفی شده در برنامه بازیها قرار می گیرد.

بحث رشته هایی که از سوی ژاپن برای بازیهای المپیک ۲۰۲۰ معرفی خواهند شد مدتهاست در محافل ورزشی وجود دارد. بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که ژاپن با وجود آنکه مهد کاراته است این رشته را نادیده گرفته و دو رشته اسکواش و بیسبال را به IOC معرفی خواهد کرد. بخصوص آنکه در نظرسنجی هایی که مسئولان ورزش ژاپن در این کشور داشته اند این دو رشته همیشه در صدر قرار داشته اند.

با این وجود برنامه معرفی شده از سوی کمیته برگزاری این بازیها تعجب جامعه جهانی ورزش را در پی داشت. مهلت معرفی رشته های مورد توجه میزبان بازیهای المپیک ۲۰۲۰ روز گذشته به پایان رسید و ژاپنی ها برخلاف گمانه زنی ها به جای دو رشته ، ۵ رشته ورزشی را برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ پیشنهاد داده اند.

بر همین اساس بیسبال ، کاراته ، اسکیت ، صخره نوردی و موج سواری رشته های معرفی شده از سوی ژاپنی هاست که کمیته بین المللی المپیک در مورد آنها آگوست ۲۰۱۶ (شهریور ۱۳۹۵) تصمیم گیری خواهد کرد.

در این بین چند نکته حائز اهمیت است که مهمترین آن حضور کاراته در بین رشته های فوق است. در برنامه اعلام شده از سوی ژاپنی ها کاراته در صورت تائید در دو بخش کاتا و کومیته در سه وزن در هر دو بخش بانوان و آقایان به رقابت خواهند پرداخت.

خبر حضور کاراته که با وجود طرفداران پرشمار در سطح جهان شانس زیادی برای رسیدن به المپیک خواهد داشت. از سوی دیگر با توجه به پتانسیلی که این رشته در کشورمان دارد می توان شاهد مدال آوری کاراته کاهای ایرانی در المپیک در صورت مدیریت قوی و برنامه ریزی دقیق باشیم.

ژاپنی ها هشت رشته را برای حضور در این بازیها مورد بررسی قرارداده بودند که بولینگ ، کندو و ووشو را از دستور کار خارج کردند. ژاپنی ها که از دیرباز رابطه خوبی با چینی ها نداشته اند با قراردادن کاراته در لیست پیشنهادی و حذف ووشو این موضوع را یکبار دیگر ثابت کردند. ضمن اینکه قلم قرمز مردان اسکواش برای سومین بار شانس حضور در المپیک را از دست داد.

انتهای پیام

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید