www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۱۰ 1396/11/06

نوشیدن بیش از حد قهوه‌ کارایی ورزش را کاهش می‌دهد

مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف زیاد نوشیدنی‌های کافئین دار مانند قهوه نه تنها کارایی ورزش را افزایش نمی‌دهد ،‌ بلکه کارایی را کمتر می‌کند.

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری رزم آور و به نقل از سایت MNT، مطالعات جدید نشان داده است که مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار مانند قهوه بیش از سه فنجان در روز کارایی ورزش را کاهش می‌دهد. این‌ در حالی است که پیش از این مطالعات مختلف نشان داده بود که نوشیدن قهوه باعث افزایش کارایی ورزش می‌شود.

برخی از ورزشکاران تصور می‌کنند اگر در طول روز مرتبا قهوه بنوشند یا نوشیدنی کافئین دار مصرف کنند کارایی بیشتری پیدا می‌کنند.

درست است که کافئین باعث کاهش خستگی می‌شود و استقامت و قدرت عضلات را افزایش می‌دهد، اما در صورتی که زیاد مصرف شود بدن در برابر تاثیر آن مقاوم می‌شود.

محققان بر روی ورزشکارانی که مرتبا قهوه می نوشیدند، آزمایش‌ دو  را انجام دادند و متوجه شدند که کارایی آنها در هر تست مرتبا کاهش می‌یابد.

محققان به ورزشکاران توصیه می‌کنند در صورتی که بیش از حد قهوه می خورند میزان آن را کم کنند.

آخرین اخبار

تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
تمرین اصلی؛ پلانک شکم! + فیلم
این مدار تمرینی را ذخیره کنید! تمرین متمرکز برای هسته بدن، قسمت پایین کمر، شکم و باسن تا شروع به تقویت آن ناحیه کنید.
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
“آخرین امپراطور” پس از قبول شکست ، رسما از میادین حرفه ای خداحافظی کرد
صبح امروز تو مهمترین مبارزه رویداد بلاتور 290 ، رایان بِیدِر و فِدور املیاننکو سر عنوان قهرمانی سنگین وزن بلاتور به مصاف هم رفتن که بِیدر مدافع عنوان قهرمانی با ناک اوت فنی تو راند اول فدور رو شکست داد و از کمربندش دفاع کرد.