www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۰۱ 1402/11/07

لیگ جهانی کاراته وان فرانسه ۲۰۲۴؛ شانس کسب یک طلا و دو برنز نمایندگان ایران در روز نخست

با پايان روز نخست ليگ برتر كاراته وان فرانسه، آتوسا گلشادنژاد راهی فينال شد، مسكيني و افسانه به ديدار رده بندی راه يافتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از فدراسیون کاراته، با پایان روز نخست لیگ جهانی کاراته وان که با حضور برترین های رنکینگ جهان به میزبانی پاریس، فرانسه برگزار شد. آتوسا گلشادنژاد در وزن ۶۱_کیلوگرم به فینال راه یافت، علی مسکینی در وزن ۶۰_کیلوگرم و مهسا افسانه در کاتای انفرادی برای تصاحب نشان برنز راهی دیدار رده بندی شدند‌.

آتوسا گلشادنژاد نماینده کاراته کشورمان در وزن ۶۱_کیلوگرم ابتدا در جدول دوره ای با برتری ۳ بر ۱ مقابل  کنستانتینا کریسوپلو دارنده طلای امیدها و برنز بزرگسالان اروپا از یونان و همچنین پیروزی ۴ بر ۰  مقابل ساره العامری دارنده طلا و نقره آسیا از امارات، و برتری ۳ بر ۰ روبروی ویکتوریا واشچشین دارنده نقره و برنز لیگ های سری آ ترکیه و یونان ۲۰۲۳ از اکراین راهی مرحله حذفی شد.

دارنده طلای ۲۰۲۳ آسیا در مرحله حذفی با پیروزی ۲ بر ۰ مقابل وفا محجوب نفر ۴ رنکینگ جهان از تونس راهی نیمه نهایی شد و در نیمه نهایی با برتری ۳ بر صفر مقابل نماینده اکراین راهی فینال شد.

گلشاد نژاد روز یکشنبه برای کسب نشان طلا به مصاف آنیتا سروجینا نفر دوم رنکینگ جهان که در نیمه نهایی ۲ بر ۱ از سد گانگ لی قهرمان جهان گذشت، خواهد رفت.

علی مسکینی نماینده کاراته کشورمان در وزن ۶۰_کیلوگرم ابتدا در جدول دوره ای مقابل آنجلو کرسنزو  نفر دوم رنکینگ جهان که ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز جهان را در کارنامه خود به ثبت رساند ۳ بر ۱ به پیروزی رسید سپس نماینده هنگ کنگ را ۷ بر ۰ از پیش رو برداشت  تا در ادامه با تساوی مقابل نماینده اسلواکی به عنوان نفر نخست جدول ۴ راهی مرحله حذفی شود.

مسکینی در مرحله حذفی در دیداری پر افت و خیز ۱۱ بر ۷ نتیجه را به هیرومو هاشیموتو نفر ۵ رنکینگ جهان از ژاپن واگذار کرد اما با راهیابی نماینده ژاپن به فینال، مسکینی نیز راهی رقابت کسب مدال برنز شد.

مسکینی در روز یکشنبه برای کسب مدال برنز عبدالله شعبان دارنده ۲ طلا و ۲ برنز آسیا از کویت را پیش رو دارد.

در کاتای انفرادی بانوان هم مهسا افسانه با برتری مقابل نمایندگان آلمان، اسلواکی و بلژیک به عنوان نفر نخست جدول ۵ راهی مرحله حذفی شد

افسانه در مرحله حذفی با امتیاز ۴۰.۹۰ نتیجه را به ماهو اونو از ژاپن با امتیاز ۴۲.۵۰ واگذار کرد اما با راهیابی نماینده ژاپن به فینال، افسانه نیز راهی دیدار رده بندی شد.

نماینده کاتای کشورمان در روز یکشنبه برای کسب نشان برنز، موشانگ گریس نفر نخست رنکینگ جهان از هنگ کنگ را پیش رو خواهد داشت.

در دیگر رقابتهای برگزار شده در روز نخست بهمن عسگری در وزن ۷۵_کیلوگرم در مرحله دوره ای با برد ۱ بر ۰ مقابل توماس اسکات از آمریکا و تساوی ۰ بر ۰ مقابل حسن مساروه از اردن و باخت ۱ بر ۱ مقابل نماینده کشور میزبان از راهیابی به مرحله حذفی باز ماند.

در وزن ۸۴_کیلوگرم هم ذبیح الله پورشیب از راهیابی به مرحله حذفی بازماند.

پورشیب ابتدا ۳ بر ۲ نتیجه را به والری چوبتار دارنده برنز جهان ۲۰۲۳ از اکراین واگذار کرد سپس ۶ بر ۴ مغلوب نماینده بلژیک شد و در ادامه ۱ بر ۰ مقابل نماینده اکوادور به پیروزی رسید.

در ادامه این رقابتها امروز شنبه به ترتیب مبینا حیدری در وزن ۶۸_کیلوگرم، امیر مهدی زاده در وزن ۶۷_کیلوگرم، لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم و صالح اباذری، مهدی عاشوری و محمود نعمتی در وزن ۸۴+ کیلوگرم به روی تاتامی خواهند رفت.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.