www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۸:۳۷ 1401/08/08

صدیقی: شرایط مالی فدراسیون‌ها بسیار سخت است

رئیس فدراسیون ووشو تاکید کرد: دو اعزام به مسابقات کوراش قهرمانی جهان و ووشو رده‌های پایه قهرمانی جهان برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، امیر صدیقی در گفت‌وگوی، در خصوص اعزام‌های پیش‌روی فدراسیون ووشو اظهار داشت: دو رویداد بسیار مهم کوراش قهرمانی جهان بزرگسالان  در هندوستان و مسابقات رده‌های پایه ووشو قهرمانی جهان در اندونزی را پیش‌رو داریم. مسابقات کوراش  دارای رنکینگ جهانی است و با توجه به اینکه سال آینده ورزشکاران بر اساس این رنکینگ‌ها در بازی‌های آسیایی قرعه‌کشی خواهند شد، این مسابقات از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کوراش در این مدت زیر نظر فدراسیون ووشو از حمایت خوبی برخوردار و در چارچوب برنامه‌های خود پرتلاش بوده است، امید زیادی به این رشته داریم تا در بازی‌های آسیایی نتایج خوب و درخشانی را کسب کند. تیم ملی کوراش باید 2 آذرماه به مسابقات اعزام شود و بر همین اساس مسابقات مدعیان تیم ملی دختران و پسران را در روزهای ابتدایی آبان ماه در آکادمی ووشو برگزار کردیم و نفرات منتخب مشخص شدند.

رئیس فدراسیون ووشو در خصوص شرایط اعزام این تیم گفت: با توجه به اهمیت مسابقات قهرمانی جهان تمام تلاش خود را برای اعزام این تیم انجام خواهیم داد. اعزام‌ها با توجه به افزایش قیمت بلیت‌ها این روزها هزینه زیادی دارد و قول‌هایی به ما از سوی وزارت ورزش داده شده و امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد.

صدیقی در مورد شرایط تیم‌های پایه ووشو گفت: آخرین رویداد ووشو برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال 2019 بود و بعد از آن با توجه به شرایط کرونا مسابقات یکی پس از دیگری لغو شد. قهرمانی جهان رده‌های پایه بسیار برای ما مهم است و بعد از 3 سال قرار است بچه‌های ما در این مسابقات شرکت کنند. با توجه به اینکه این مسابقات در سه رده سنی و در بخش‌های تالو و ساندا برگزار می‌شود، باید کاروان بزرگی را باید به این مسابقات اعزام کنیم.

وی افزود: برای این مسابقات نیز قهرمانی کشور را در تیرماه برگزار و نفرات منتخب مشخص شدند. اردوهای تیم‌های پایه در حال حاضر در جریان است و تا زمان اعزام 7 مرحله اردو را نیز پشت سر خواهند گذاشت. بسیار به نتایج این تیم‌ها خوشبین هستیم و امیدوارم این جوانان و نسل پرانگیزه که پشتوانه ووشو ایران هستند همچون همیشه درخشان ظاهر شوند و پرچم پرافتخار ایران را در میادین بین‌المللی به اهتزار در بیاورند.

رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون عنوان کرد: واقعاً شرایط مالی فدراسیون‌ها بسیار سخت است و امروز ماه هشتم سال است. انتظار این است که با توجه به تعداد ماه‌ها اعتبار فدراسیون‌ها تخصیص گرفته باشد. رقبای ما به شدت و به جدیت فرآیند آماده‌سازی خود را پیگیری می‌کنند و سال آینده بازی‌های آسیایی است و از همین الان سرمایه‌گذاری کلانی برای آماده‌سازی تیم‌های خود انجام دادند.

صدیقی تصریح کرد: تا اردیبهشت ماه تیم ملی بزرگسالان در اردو بود که بازی‌های آسیایی به تعویق افتاد. نزدیک به 20 درصد کل مدال‌های کاروان در بازی‌های آسیایی را فدراسیون ووشو به دست می‌آورد و به همین خاطر انتظار ما این است که حمایت بیشتری صورت بگیرد. در حال حاضر نیز تمام انرژی خود را برای اعزام تیم‌های کوراش و ووشو به دو رویداد پیش‌رو گذاشتیم، اما اعزام این دو تیم برای فدراسیون مبلغی نزدیک به چهار و نیم میلیارد تومان هزینه خواهد داشت و این مبلغی نیست که با این تخصیص و اعتباراتی که تا به حال گرفتیم پیش برد. ما تقریباً نزدیک به 15 درصد اعتبار خود را از وزارت ورزش و جوانان گرفتیم.

وی در مورد زمان برگزاری لیگ برتر ووشو گفت: تلاش خواهیم کرد لیگ را هفته آخر آذرماه شروع کنیم و بعد از آن نیز مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان را در بهمن ماه برگزار کنیم.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.