www.khabarrazmavar.ir

تیم ملی حرفه ای و سرمربی واحد نخواهیم داشت

شناسه خبر : 15:00 1398/08/01

زنگ آغاز رسمی فعالیت انجمن بوکس حرفه‌ای ایران با مجوز وزارت ورزش

رییس انجمن حرفه ای بوکس ایران با اشاره به ایجاد این انجمن با مجوز وزارت ورزش، گفت: با پیگیری های صورت گرفته و نامه نگاری‌های مختلف برای اولین بار انجمن بوکس حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای مجوز رسمی فعالیت خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کرد و تمامی ورزشکارانی که به عضویت ما در بیایند می توانند با پرچم ایران و بصورت قانونی در رقابت های بین‌المللی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، انجمن بوکس حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی با دریافت مجوز از وزارت ورزش و جوانان فعالیت خود را زیر نظر فدراسیون بوکس ایران آغاز کرده است. صبح امروز (چهارشنبه)، نشست خبری حسن محمد لو، رئیس انجمن بوکس حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای و حمید قبایی‌زاده نماینده فدراسیون بوکس در انجمن بوکس حرفه‌ای برگزار شد.

حسن محمدلو رییس انجمن بوکس حرفه ای فدراسیون بوکس با اشاره به آغاز فعالیت این انجمن با مجوز وزارت ورزش و جوانان، گفت: برگزاری مسابقات بوکس حرفه ای یکی از رشته های جذاب در دنیاست اما برچسب خشن به آن زده شد در حالیکه این چنین نیست و تحت استاندارهای حرفه‌ای در دنیا برگزار می شود. هدف ما انسجام بخشیدن به فعالیت بوکسورهای علاقمند به حضور در این رشته و تشکیل تیم ملی بوکس حرفه ای است.

وی با اشاره به حمایت فدراسیون بوکس از این رشته گفت: امیدوارم بتوانیم ظرفیت خوبی برای مربیان و ورزشکاران این رشته فراهم کنیم. بوکس در دنیا بصورت حرفه ای دنبال می شود و کلمه آماتور نیز از فدراسیون برداشته شده است. فدراسیون جهانی نیز دیگر این واژه را به همراه ندارد و به سوی حرفه ای شدن در حرکت است.

محمدلو خاطرنشان کرد: خوشحالیم می توانیم در خدمت ورزشکارانی باشیم که دوست دارند وارد دنیای حرفه ای بوکس شوند. پیش از این بوکسورهای ما که می خواستند در مسابقات حرفه ای شرکت کنند مجبور بودند یا بصورت انفرادی به مسابقات بروند و یا مجبور به مبارزه زیر پرچم کشورهای دیگر بودند که این موضوع شایسته ورزش ما نبود و بعضا حواشی مختلفی را بوجود می آورد. این ورزشکاران از این پس در صورت صلاحدید می توانند تحت نظر انجمن فعالیت کنند و بصورت قانونمند مورد حمایت قرار گیرند. همچنین این انجمن لایسنس های حرفه ای صادر و تمامی علاقمندان و فعالان این رشته تحت مدیریت انجمن و بصورت قانونی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

رییس انجمن بوکس حرفه ای فدراسیون بوکس با بیان اینکه تشکیل تیم ملی جهت حضور در مسابقات از اهداف اصلی این انجمن است، افزود: قصد داریم رقابت انتخابی تیم ملی را برگزار کنیم. با فراخوان از سراسر کشور افراد شایسته در ۱۰ وزن را با فیلتر انتخابی و برنامه ریزی بر روی آن ها انتخاب خواهیم کرد.

محمدلو افزود: بوکسورهایی که با ما همکاری دارند رکوردهایشان را برای شورای آسیایی و جهانی ارسال می کنیم و هزینه اعزام آن ها و برگزاری اردوها را نیز تقبل خواهیم کرد. ضمن آنکه پاداش هایی را برای کسب مدال نیز در نظر می گیریم. همچنین در خصوص تشکیل تیم ملی حرفه‌ای عنوان کرد: در بخش تیمی، فدراسیون بوکس تیم ملی و مربی خود را دارد، اما در بخش حرفه‌ای تیم ملی نداریم و هر ورزشکار مربی خود را انتخاب خواهیم کرد.

وی درباره فعالیت دیگر انجمن ها در این رشته نیز خاطرنشان کرد: تنها سیستمی که مورد تایید برای صدور مجوز از سوی وزارت ورزش قرار گرفته و زیر نظر فدراسیون بوکس فعالیت خواهد کرد این انجمن است. ما از ورزشکارانمان برای حضور در رقابت های آسیایی و بین المللی حمایت می کنیم. بوکسورها ملزم به فعالیت تحت نظارت این انجمن نیستند و فعالیت این انجمن با فعالیت ورزشکارانی که بصورت اختصاصی در مسابقات بین المللی حضور پیدا می کند مغایرتی ندارد اما اگر زیر نظر انجمن ما فعالیت کنند مورد حمایت های مختلف خواهند بود. هدف فدراسیون این است تمامی بوکسورهای فعال در انجمن تحت نظارت فدراسیون باشند و با نظارت فدراسیون در مسابقات بین المللی شرکت کنند.

حمید قبایی زاده نماینده فدراسیون در انجمن بوکس حرفه ای نیز در این نشست گفت: برای اولین بار انجمن بوکس حرفه ای و نیمه حرفه ای پس از مکاتبات با وزارت ورزش توانست مجوز گرفت و این موضوع یک گام بلند بود تا امور این رشته منسجم دنبال شود و تمامی موارد آن از جمله اعزام ها که ممکن بود برخی تبعات را برای ورزش کشور بوجود بیاورد زیر نظر فدراسیون قرار گیرد.

وی درباره تفکیک ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای گفت: قاعدتا کسانی که در ورزش حرفه ای شرکت می کنند که دوران آماتور را پشت سر گذاشته باشند. دوستانی هستند که سال ها قهرمان بودند و الان در بخش حرفه ای نیز فعالیت می کنند.

آخرین اخبار

کابوی خلع سلاح شد!
کابوی خلع سلاح شد!
مک گرگور در همان لحظات آغازین راند اول کار دونالد سرونی را تمام‌ کرد.