www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۴۷ 1394/07/19

جودو قهرمانی آسیا – تایلند؛ پایان روز نخست با دو برنز رشنونژاد و فتحی‌پور

روز نخست از رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا با کسب دو مدال برنز برای تیم ایران به پایان رسید.به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات امروز یکشنبه با حضور ۱۶۸ جودوکار از ۲۳ کشور در بانکوک آغاز شد که تیم ایران موفق به کسب دو مدال برنز توسط رشنونژاد و فتحی […]

روز نخست از رقابتهای جودو قهرمانی جوانان آسیا با کسب دو مدال برنز برای تیم ایران به پایان رسید.به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، این دوره از مسابقات امروز یکشنبه با حضور ۱۶۸ جودوکار از ۲۳ کشور در بانکوک آغاز شد که تیم ایران موفق به کسب دو مدال برنز توسط رشنونژاد و فتحی پور شد. دو عضو دیگر تیم پسران هم پنجم شدند.

محمد رشنونژاد جودوکار وزن ۵۵- کیلوگرم تیم جوانان ایران دور نخست «فونگ سامپائو» از تایلند را با ضربه فنی را از پیش رو برداشت و در ادامه برابر «کولدپ» از هند بازنده شده و به گروه شانس مجدد رفت. وی در این مرحله هم در مبارزه اول خود «عیساکوف» ازبکستانی را شکست داده و در دیدار رده‌بندی جودوکاری از مغولستان را ضربه فنی کرد تا نشان برنز دوره قبل خود را تکرار کند.

دومین برنز تیم کشورمان را مهدی فتحی‌پور در وزن ۶۰- کیلوگرم کسب کرد. وی با دو پیروزی مقابل «بورانگ سی» از تایلند و «بازارساد» از مغولستان به نیمه نهایی رسید. فتحی‌پور در این مرحله مقابل «جیانگ» از کره‌جنوبی با یک اخطار بازنده شد و به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد و با برتری مقابل «ماتکسیموف» از قرقیزستان دومین نشان برنز کشورمان را از آن خود کرد.

محمدرضا صدیقی در وزن ۶۰- کیلوگرم با شکست در آخرین مبارزه مدال برنز را از دست داد. وی دور نخست در پیکار با «ینگ وی» از چین تایپه با ضربه فنی پیروز شد و سپس به قزاقستان باخت و راهی گروه بازنده‌ها شد. صدیقی در این مرحله در اولین دیدار قرقیزستان را شکست داد و به دیدار رده‌بندی رسید. این جودوکار کشورمان در دیدار رده‌بندی برابر «روریگ باتار» از مغولستان با یک اخطار بازنده شد و در مکان پنجم ایستاد.

سبحان رسولی برای کسب مدال برنز به مصاف «سیمبایف» از قرقیزستان رفت با یک اخطار شیدو در وقت طلایی بازنده شد و در مکان پنجم ایستاد. رسولی در وزن ۷۳- کیلوگرم در اولین مبارزه «کوم پاپان» تایلند را از پیش رو برداشت و سپس «ریباحی» از قطر را ضربه فنی کرد و به نیمه نهایی راه يافت. وی در این مرحله به «اوکادا» از ژاپن باخت و به دیدار رده‌بندی رفت.

همچنین در بخش بانوان و در وزن ۵۲- کیلوگرم صدیقه قاسم‌زاده دور نخست «گان زوریچ» از مغولستان را شکست داد و سپس به قزاقستان باخت و به گروه بازنده نیز به نماینده هنگ کنگ باخت و هفتم شد. ضمن اینکه زهرا نادری در وزن ۵۷- کیلوگرم پس از استراحت در مرحله نخست در ادامه به «واراسی» از کشور میزبان باخت و به گروه بازنده‌ها رفت. وی در جدال برای کسب مدال برنز به مصاف جودوکاری از مغولستان رفت و در حالی که تا ثانیه‌های پایانی از حریف پیش بود، با وازاری بازنده شد.

این دوره از مسابقات که از امروز آغاز شده تا فردا عصر ادامه دارد.

آخرین اخبار