www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۲۲ 1402/05/09

IOC شیخ کویتی را برکنار کرد/ سینگ هندی به میز ریاست شورای المپیک آسیا برگشت

کمیته بین المللی المپیک از راندیر سینگ هندی خواست به سمت قبلی‌اش بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از سایت inside the games،  کمیته بین المللی المپیک از راندیر سینگ هندی خواست تا به عنوان سرپرست شورای المپیک آسیا ادامه دهد. این اتفاقات در حالی رخ داد که کمیته، انتخاب برادر کوچکتر شیخ احمد الفهد الصباح را به عنوان رئیس این نهاد به رسمیت نشناخت.

سینگ از سال ۲۰۲۱ پس از اینکه شیخ احمد مجرم شناخته و به حداقل ۱۳ ماه زندان محکوم شد، به عنوان سرپرست شورای المپیک آسیا فعالیت داشت.

شیخ طلال فهد آل احمد آل صباح ۵۸ ساله در اوایل ماه جاری در مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در بانکوک با ۲۴ رای موافق در مقابل ۲۰ رای مخالف به عنوان رئیس انتخاب شد.

شیخ احمد، که اکنون معاون نخست وزیر و وزیر دفاع کویت است، به پایتخت تایلند سفر کرده بود تا به نمایندگی از برادرش لابی کند.

کمیته بین‌المللی المپیک به سینگ ۷۶ ساله که دبیرکل سابق شورای المپیک آسیا در زمان شیخ احمد بود، نامه‌ای نوشته و از او خواسته است که دوباره مسئولیت را بر عهده بگیرد.

آنها نوشتند: با توجه به اینکه تحقیقات کمیته بین المللی المپیک احتمالاً تا قبل از اکتبر ۲۰۲۳ به پایان نمی رسد و از آنجایی که کمیته بین المللی المپیک انتخاب شیخ طلال را به رسمیت نشناخته است، کمیته بین المللی المپیک به همکاری با شما [سینگ] ادامه خواهد داد.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار