www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۳۵ 1402/06/12

کسب دومین مدال طلای هوگوپوشان ایران در گرندپری فرانسه

دومین روز از رقابتهای تکواندو گرندپری فرانسه با کسب یک مدال طلای دیگر برای هوگوپوشان ایران همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، روز دوم مسابقات تکواندو گرندپری فرانسه،  در اوزان ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم آقایان، پیگیری شد و تیم ملی ایران در این روز، دو نماینده داشت که حاصل تلاش آنها، یک مدال طلا بود.

مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم «میگوئل سالاس» از کلمبیا را در مبارزه نخست ۲ بر صفر شکست داد. وی در ادامه به مصاف «صالح الشراباتی» از اردن رفت. این مبارزه در راند شماری یک بر یک بود که به دلیل آسیب دیدگی حریف اردنی، نماینده کشورمان به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. وی در این مرحله «پارک وو هیونگ» از کره جنوبی دارنده مدال طلای قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ رفت و با ارائه مبارزه‌ای حساب شده ۲ بر صفر پیروز شد تا هم به نیمه نهایی صعود کند و هم شکست برابر این کره‌ای در مسابقات جهانی مکزیک را جبران کرده باشد.

ملی پوش کشورمان در ادامه «نیکولاس کارل الن» از آمریکا را نیز دو بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار نهایی شد. وی در جدال برای کسب مدال طلا، «آپوس تولوس» از یونان را پیش رو داشت که در نهایت ۲ بر یک پیروز شد و عنوان قهرمانی و مدال طلای این رقابتها را به خود اختصاص داد.

متین رضایی دیگر ملی پوش تکواندو ایران، در مبارزات امروز بود که در وزن ۶۸- کیلوگرم بعد از برتری ۲ بر صفر برابر «دوان کُن» از کره جنوبی، با همین نتیجه به «زیاد کریم» از اردن باخت و حذف شد.

آخرین اخبار