www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 08:03 1400/01/30

یزدی: قانونی شدن فعالیت MMA در ایران، بن بستی برای قهرمانان پوشالی است

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان قم گفت: قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، عرصه را بر قهرمانان پوشالی که فقط در مسابقات زیرزمینی و با غیبت ورزشکاران حرفه ای نتیجه می گرفتند، تنگ خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور؛ علی یزدی، درباره قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران اظهار داشت: در این مدت به نکات مثبتی درخصوص کسب مجوز فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی از وزارت ورزش و جوانان برای فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران اشاره شد؛ اما نباید از این نکته مهم و مثبت هم غافل بمانیم که این اتفاق، عرصه را برای عده ای تنگ خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: پیش از این، شرایطی به وجود آمده بود تا کسانی که در مسابقات معتبر رزمی نتیجه نمی گرفتند و ضعیف بودند، وقتی می دیدند که قهرمانان اصلی حرمت نگه می دارند و فقط در مسابقاتی شرکت می کنند که اعتبار داشته باشد و زیرنظر فدراسیون برگزار شود، فرصت را مغتنم می شمردند و در مسابقات زیرزمینی شرکت می کردند و با یک یا دو برد، اسم خود را قهرمان می گذاشتند و برای خود و مطرح شدن نامشان تبلیغ می کردند.

رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان قم، گفت: برای مثال من هم در استان و هم در بین آشنایان، می دیدم ورزشکارانی که حتی در مسابقات استانی هم حرفی برای گفتن نداشتند و خیلی زود ناک اوت می شدند، اما با پرداخت مبلغ ورودی در مسابقات زیرزمینی شرکت می کردند، آنجا مقابل یکی دو نفر به پیروزی می رسیدند و ادعا می کردند که کمربند طلایی گرفته اند، اکنون با قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، دیگر نمی توانند به این راحتی مقام بیاورند، چون قهرمانان اصلی وارد میدان می شوند و شاهد مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) با کیفیت بالاتری خواهیم بود.

آخرین اخبار

میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
مدیر تیم های ملی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، تلاش این فدراسیون برای حل مشکل بیمه مربیان و داوران را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: از آنجا که مربیگری جزو مشاغل سخت محسوب می شود بهتر است سن بازنشستگی آن به 20 سال کاهش یابد.
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
وزارت ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به مدیرکل ورزش و جوانان استانها اعلام کرد که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت زیرزمینی فاقد مجوز هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) برخورد جدی و قانونی صورت پذیرد.