www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۰:۵۴ 1401/05/04

کمربند قهرمانی سنگین وزن محمد علی فروخته شد

کمربند قهرمانی سنگین وزن محمد علی در یک حراجی به قیمت ۶.۱۸ میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از اسپورت استار، کمربند قهرمانی سنگین وزن محمد علی با عنوان «Rumble in the Jungle» که در سال ۱۹۷۴ کسب کرد، در حراجی به قیمت ۶.۱۸ میلیون دلار فروخته شد.

به گفته مسئول حراجی هریتیج در دالاس، برنده رقابت داغ برای کمربند محمد علی کلی شخصی به نام “جیم ایرسای” مالک ایندیاناپولیس بود.

ایرسای یک‌شنبه در توییتی تایید کرد که این کمربند را برای مجموعه کلکسیون موسیقی و تاریخی مربوط به آمریکا که در حال حاضر در حال گسترش است به دست آورده است.

این کمربند در ۲ آگوست در اسکله نیروی دریایی شیکاگو و در ۹ سپتامبر در ایندیاناپولیس به نمایش گذاشته خواهد شد.

مبارزه ۱۹۷۴ یکی از خاطره‌انگیزترین لحظات بوکس بود. محمدعلی توانست جورج فورمن را شکست دهد تا عنوان سنگین وزن بوکس جهان را در کشور آفریقایی زئیر به دست آورد. علی در راند هشتم در مبارزه با ناک اوت پیروز شد.

کلی در سال ۱۹۸۴ مبتلا به بیماری پارکینسون شد. بیماری او به دلیل ضرباتی بود که در بوکس به سر او وارد شده بود. کلی در روز سوم ژوئن ۲۰۱۶ به دلیل مشکل تنفسی در ۷۴ سالگی درگذشت. او در اسکاتسیدل آرویزونا به خاک سپرده شد.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.