www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۳۴ 1403/03/09

کارشکنی واضح یونانی ها در صدور روادید ملی‌پوشان موی تای ایران / فرصت حضور در مسابقات جهانی از دست رفت

تیم ملی موی تای ایران حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۴ در رده های سنی امید و بزرگسال را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، رقابتهای موی تای قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۴ درحالی قرار است از روز یازدهم خرداد ماه به مدت ۱۱ روز به میزبانی شهر پاتراس یونان برگزار شود که تیم ملی ایران به دلیل کارشکنی‌ علنی سفارتخانه این کشور، فرصت حضور و مدال آوری در این رویداد مهم را از دست داد.

هر چند به نظر می رسید با اعتراض و پیگیری جدی انجمن موی تای ایران و همچنین واکنش و قول مساعدی که فدراسیون بین المللی موی تای در قبال این موضع گیری انجام داده اند، این مسئله حل شده است، اما چنین تصوری به طور کل اشتباه بود و یونانی ها با طرح دلایل واهی که بیشتر جنبه سیاسی داشت تا ورزشی، آب پاکی را روی دست تیم ایران ریخته و از صدور روادید برای همه نفرات اعزامی خودداری کردند‌!

پس از ثبت نام به موقع اعضاء تیم ملی موی تای ایران و ارسال اسامی و نامه های لازم از سوی فدراسیون بین المللی موی تای به سفارتخانه یونان، تمامی نفرات در وقت مقرر در محل سفارت حاضر شده و همه مراحل اخذ روادید را با موفقیت پشت سر گذاشتند؛ با این وجود سفارت این کشور با غیر قابل اعتماد خواندن توجیه سفر کاروان موی تای ایران به یونان، برای هیچ یک از نفرات ویزا صادر نکرد تا با این کارشکنی خسارت مادی و معنوی بسیاری را به این تیم وارد سازد.

در مورد پشت پرده های این کارشکنی ذکر همین نکته بس که یونان و اسرائیل امروزه از روابط دیپلماتیک عالی برخوردار هستند و یکدیگر را متحد می‌دانند. هر دو کشور در سازمان امنیت و همکاری اروپا و اعضای اتحادیه مدیترانه، سازمان تجارت جهانی و سایر سازمانهای بین‌المللی شریک هستند. اسرائیل دومین واردکننده بزرگ محصولات یونانی در خاورمیانه است.

موضوع قابل تامل آنکه، همین سفارتخانه درست ۶ ماه پیش و در شرایطی که اسرائیل برخلاف مسابقات جهانی پیش رو، در رقابتهای آزاد مدیترانه به میزبانی یونان غیبت داشت، بدون مانع تراشی اقدام به صدور روادید برای همه نفرات تیم اعزامی کشورمان کرده بود!

حال سوال اصلی اینجاست اگر ورزش سیاسی نیست پس چرا یونان دید غیر ورزشی به این قضیه دارد و حرف و عمل آنها زمین تا آسمان متفاوت است؟!

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار