www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۳۷ 1398/10/18

ووشو به بازی‌های المپیک 2022 اضافه شد

براساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، رشته ووشو به طور رسمی در بازی‌های المپیک جوانان 2022 شرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از xinhua، بعد از حضور نمایشی ووشو در المپیک 2008 پکن و المپیک جوانان 2014 نانجینگ، این رشته به طور رسمی در بازی‌های 2022 داکار نیز شرکت خواهد داشت. کمیته بین‌المللی المپیک امروز این خبر را اعلام کرد.

برای نخستین بار است که ووشو به صورت رسمی جزو رشته‌های المپیکی در بازی‌ها شرکت می‌کند. این یک درخواست بزرگ برای فدراسیون جهانی ووشو به شمار می‌رود. این رشته در سالهای مختلف درخواست‌هایی برای حضور در بازی‌های المپیک داشته که همیشه در شده است.

ووشو داستانی طولانی و عمیق در فرهنگ چینی دارد. چین امیدوار است بتواند این خصوصیات را با جهان به اشتراک بگذارد. در حال حاضر 120 میلیون نفر در جهان ووشو کار می‌کنند.

با توجه به حضور این رشته در بازی‌های 2022 داکار، 48 ورزشکار در 4 ماده می‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.