www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۴۸ 1398/09/24

“هالک” استرالیایی قهرمان جدید پر وزن UFC شد!

الکساندر وُلکانوفسکی با غلبه بر مکس هالووی کمربند قهرمانی پر وزن یو اف سی را به دست آورد/ عثمان و نونِز همچنان قهرمانان اوزان خود باقی ماندند!

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، بزرگترین رویداد یو اف سی در سال ۲۰۱۹ موسوم به UFC 245 ‌بامداد یکشنبه ۲۴ آذر به میزبانی ورزشگاه T-Mobile Arena لاس وگاس برگزار گردید.

در تیتر مبارزات این رویداد که نبرد بر سر عنوان قهرمانی دسته ولترویت یو اف سی بود، کامارو عثمان مدافع عنوان قهرمانی به مصاف کولبی کاوینگتون قهرمان موقت سابق این دسته رفت و در یک مبارزه پر زد و خورد این عثمان بود که موفق شد در یک دقیقه پایانی راند پنجم با ضربات سنگین مشتش کار کاوینگتون را تمام کرد و اولین دفاع از کمربندش را با موفقیت انجام داد. کابوس نیجریه ای با این برد رکوردش را به ۱۶-۱ ارتقا داد. در سمت مقابل رکورد کاوینگتون با تحمل این باخت به ۱۵-۲ تنزل پیدا کرد.
در مبارزه ماقبل نبرد اصلی این رویداد هم مکس هالووی قهرمان دسته پر وزن برای چهارمین دفاع از کمربند قهرمانی خود قدم به هشت ضلعی وگاس گذاشت اما در این امر ناکام ماند چرا که این حریف استرالیایی او الکساندر وُلکانوفسکی بود که پس از پنج راند مبارزه با رای متحد داوران پیروز میدان شد و قهرمان جدید این دسته لقب گرفت. هالک استرالیایی با این برد رکوردش را به ۲۱-۱ ارتقا بخشید. رکورد مکس هالووی هم با این باخت به ۲۱-۵ رسید.
در یکی دیگر از مبارزات دیدنی این مسابقات که ریمچی بین آماندا نونِز و جرمین د رندامی بر سر عنوان قهرمانی خروس وزن بود، ماده شیر برزیلی موفق شد با رای متحد داوران بانوی آهنین هلندی را شکست دهد. نونز با این برد رکوردش را به ۱۹-۴ بهبود بخشید اما د رندامی با این باخت رکوردش به ۹-۴ تنزل پیدا کرد.


مبارزات دیدنی دیگری نیز در این رویداد برگزار شد که نتایج کامل آن بدین ترتیب می باشد:

مبارزات مقدماتی اول:
میان وزن: پانهیل یوریانو با ناک اوت (ضربات مشت) در راند نخست بر اُسکار پیچوتا برتری یافت.
وزن توافقی زنان (۱۳۱ پوند): جسیکا آی با رای متحد داوران بر ویویانه آرائوجو غلبه کرد.
مگس وزن: برندون مورنو با رای متحد داوران بر کای کارا فرانس پیروز شد.
پر وزن: چِیس هوپر با ناک اوت فنی (ضربات آرنج) در راند اول بر دنیل تیمور غلبه کرد.

مبارزات مقدماتی دوم:
ولترویت: مت براون با ناک اوت فنی (ضربات مشت و آرنج) در راند دوم بن ساندرز چیره یافت.
میان وزن: عُمَری اخمدوف با رای متحد داوران یان هاینیس را شکست داد.
خروس وزن زنان: ایرنه آلدانا با ناک اوت (ضربات مشت) در راند اول بر کِتلین ویرا فائق آمد.
ولترویت: جف نیل با ناک اوت فنی (هد کیک و ضربات مشت) در راند اول مایک پری را شکست داد.

مبارزات اصلی:
خروس وزن: پتر یان با ناک اوت (هد کیک) در راند سوم بر اورایاه فِیبر پیروز شد.
خروس وزن: مارلون مورائس با رای غیر متحد داوران ژوزه آلدو را مغلوب ساخت.
مبارزه عنوان قهرمانی خروس وزن زنان: آماندا نونِز با رای متحد داوران جرمین دِ رندامی را از پیش رو برداشت.
مبارزه عنوان قهرمانی پر وزن: الکساندر وُلکانوفسکی با رای متحد داوران بر مکس هالووی برتری یافت.
مبارزه عنوان قهرمانی ولترویت: کامارو عثمان با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند پنجم کولبی کاوینگتون را مغلوب ساخت.

.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.