www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۵۹ 1394/04/23

مغانلو : افتخارات تکواندو را ببینند/ چهار ملی‌پوش به کره نمی‌روند

سرمربی تيم ملی تكواندو گفت: تكواندو با قهرمانی در يونيورسياد با كسب مدالهای خوشرنگ بازهم كمك حال كاروان اعزامی ايران بود و این افتخارات باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، بيژن مغانلو در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به مسابقات دانشجويان جهان گفت: جاي تبريك […]

سرمربی تيم ملی تكواندو گفت: تكواندو با قهرمانی در يونيورسياد با كسب مدالهای خوشرنگ بازهم كمك حال كاروان اعزامی ايران بود و این افتخارات باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، بيژن مغانلو در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به مسابقات دانشجويان جهان گفت: جاي تبريك و خسته نباشيد به تمامی اعضاي كادر فنی و بازيكنان اين تيم دارد كه با تلاش فراوان و غيرت ميارزه كرده و ضمن كسب مدال‌هاي ارزشمند و عنوان قهرماني جايگاه مناسبي را نصيب كاروان اعزامي دانشجويان نمودند.

وی افزود: تكواندو در هر ميداني افتخار آفرين ظاهر مي شود و اميدوارم اين زحمات از سوي مسئولين ديده شود و امكانات مناسب براي تداوم اين موفقيت ها در اختيار قرار گيرد. مسابقات يونيورسياد داراي “گريد ٢” بود و با وجود محدوديت هاي موجود كه تنها به حضور دانشجويان اختصاص داشت براي ملي پوشان ما دستاوردهاي خوبي داشت.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص حضور تیم ملی در مسابقات بین المللی کره جنوبی گفت: فدراسیون جهانی برای هر قاره یک سهمیه از تورنمنت های “گرید ۲” را طراحی کرده که کره جنوبی میزبان مسابقات قاره آسیاست که بدون شک خیلی از کشورها با بهترین نفرات خود به این مسابقات می آیند و در سطح فنی بالایی برگزار خواهد شد.

مغانلو ادامه داد: تکواندوکاران ما در این مسابقات شاید با چند تکواندوکار از کشور میزبان مبارزه کنند که کار بسیار دشواری است ولی برای نفرات ما محک مناسبی است که بتوانند عیار خود را بسنجند. هدف از این مسابقات میدان دادن به جوانان است تا رنکینگ خود را ارتقا دهند. ما باید برای بازیهای بعدی و المپیک های بعدی نیز نفرات خود را در جدول حفظ کنیم.

وی در خصوص وضعیت ملی پوشانی که اعزام نمی شوند هم گفت: حجی زواره ، خدابخش و عاشورزاده طبق برنامه های که ما در اختیارشان قرار می دهیم تمرینات خود را پیگیری می کنند. قصد داشتیم این نفرات را نیز به همراه سایر تکواندوکار به کره جنوبی ببریم ولی شرایط مالی فدراسیون مانع از این کار شد. اگر این تکواندوکاران کنار تیم بوده و در جو مسابقات حضور پیدا می کردند بدون شک طبعات بهتری برای ما داشت که متاسفانه چنین امری میسر نشد.

سرمربی تیم ملی در خصوص وضعیت مردانی و اسبقی هم گفت: اسبقی بعد از عمل جراحی راه رفتن را به تازه گی آغاز کرده و مردانی هم برنامه های پزشکی را پیگیری می کند. امیدواریم با ادامه این روند مردانی برای حضور در مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ شرایط خوبی پیدا کند و اسبقی هم خیلی زود به جمع ما برای حضور در مسابقات اضافه شد. ما برای کسب چهار سهمیه تلاش می کنیم که در دو وزن این امر محقق شده و در دو وزن دیگر که شرایط نبستا خوبی داریم بتوانیم سهمیه خود را قطعی کنیم.

قابل ذکر است تیم ملی تکواندو که در راه کسب سهمیه المپیک تلاش می کند شنبه 27 تیرماه برای حضور در رقابتهای بین المللی کره جنوبی راهی این کشور خواهد شد.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.