www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۲۸ 1394/06/27

مرحله دوم مسابقات گرندپریکس – ترکیه؛ مردانی نایب قهرمان شد/ یک نقره حاصل تلاش ایرانی در روز نخست

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی کشورمان با شکست برابر نماینده کره جنوبی به نشان نقره رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه دست يافت. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در ادامه این مسابقات که امروز جمعه در سالن “یاشاردوغو” شهر سامسون ترکیه آغاز شده ، سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم که راهی بازی نهایی شده بود […]

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی کشورمان با شکست برابر نماینده کره جنوبی به نشان نقره رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه دست يافت.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در ادامه این مسابقات که امروز جمعه در سالن “یاشاردوغو” شهر سامسون ترکیه آغاز شده ، سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم که راهی بازی نهایی شده بود در این مرحله مقابل “چولهو جو”  کره‌ای دارنده مدال طلای جهان در سال ۲۰۱۱ و نایب قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۴ با نتیجه ۱۴بر۷ بازنده “شی هاپ چانگ” را ترک کرد و نقره گرفت. وی در بازیهای آسیایی نیز مقابل این حریف با اعمال نظر داوران بازنده شده بود.

مردانی قبل از رسیدن به دیدار پایانی ، دور نخست  “دافید ساندرس” از نیوزیلند را شکست داد و سپس به دلیل انصراف امید عمیدی راهی دور سوم شد و در “ارمان مارشال سیلا” از بلاروس را از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی هم برابر “دیمیتری شوکین” قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان و نفر اول رنکنیگ جهانی را با نتیجه  ۶ بر۴ پیروز شده بود.

تیم ایران امروز سه نماینده دیگر هم داشت که امید عمیدی در وزن ۸۰+ کیلوگرم ابتدا “مارک اندره” از کانادا را شکست داد و سپس به صلاحدید کادر فنی و به دلیل جایگاه خوب مردانی در رنکینگ برابر وی مبارزه نکرد و از دور مسابقات کنار رفت.

در  وزن ۶۷+ کیلوگرم  اکرم خدابنده ابتدا  “دونگ ها لی” از چین با دو طلای آسیا و بازیهای آسیا را شکست داد و سپس  “بریسیدا اکوستا” دارنده مدال نقره جهان از مکریک را از پیش برداشت ولی در سومین مبارزه برابر “جکی گالوی” از امریکا بازنده شد و از دست یابی به مدال بازماند. همچنین در وزن ۶۷- کیلوگرم شکرانه ایزدی  در پیکار با  “فریدا عزیزف” از آذربایجان در امتیاز طلایی بازنده شد و او نیز وداع زودهنگامی با مسابقات داشت.

برنامه روز دوم مسابقات

فردا (شنبه) در روز دوم این مسابقات تیم ملی کشورمان سه نماینده دارد.  آرمین هادی پور در وزن اول المپیکی ابتدا باید با “مهمت دالوس” از کشور میزبان مبارزه کند و در صورت پیروزی یکی از تکواندوکاران چین و یا صربستان را پیش رو خواهد داشت.

اما در وزن ۸۰- کیلوگرم، مهدی خدابخشی پس از یکدور استراحت باید با برنده دیدار اسپانیا و استرالیا رقابت کند و مسعود حجی زواره در نخستین گام به مصاف “مایکل فرندانز” از پرتغال می رود و در صورت پیروزی با برنده مبارزه چین و پرتغال رقابت خواهد کرد.

این دوره از مسابقات تا روز یکشنبه در ترکیه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار