www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 09:05 1400/02/13

لیگ جهانی کاراته وان/ پایان کار نمایندگان ایران با ۴مدال طلا، نقره و برنز

کسب چهار مدال (یک طلا،یک نقره و دو برنز) حاصل کار کاروان ایران در مسابقات لیگ کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱ بود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، در روز پایانی مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در لیسبون (پرتغال) و در وزن کمتر از 84 کیلوگرم آقایان، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته ایران که با غلبه بر حریفان به دیدار نهایی رسیده بود با عدم حضور ریتارو آراگا از ژاپن به دلیل مصدومیت به مدال طلا دست یافت. پورشیب در آخرین مصاف با این رقیب در سال 2019 در روسیه هم مقابل او به برتری دست یافته بود.

ذبیح الله پورشیب در دور نخست استراحت داشت. او در دور دوم در دیداری یک طرفه 10 بر صفر مقابل ولید ایورگا از رومانی برنده شد.

کاپیتان ایران در دور سوم به نتیجه یک بر یک مقابل آندره تروشانکو رسید و در هانتی به برتری رسید تا گامی بلند به سوی طلا بردارد. پورشیب در دور چهارم مقابل والری چوبتار از اوکراین در سنشو (3-3) برنده شد. او در دیدار پای فینال پنج بر صفر از سد فاروق عبدالسلام گذشت تا چشم به مدال طلای این رقابت ها داشته باشد.

پیش از این بهمن عسگری (نقره) ، حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده (برنز) موفق به کسب مدال در مسابقات کاراته وان لیسبون 2021 شده بودند.

آخرین مرحله از رقابت های کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ موسوم به لیگ جهانی کاراته وان طی روزهای 10 تا 12اردیبهشت ماه به میزبانی لیسبون پرتغال با حضور 769 ورزشکار از 87 کشور برگزار شد.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
مدیر تیم های ملی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، تلاش این فدراسیون برای حل مشکل بیمه مربیان و داوران را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: از آنجا که مربیگری جزو مشاغل سخت محسوب می شود بهتر است سن بازنشستگی آن به 20 سال کاهش یابد.
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
وزارت ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به مدیرکل ورزش و جوانان استانها اعلام کرد که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت زیرزمینی فاقد مجوز هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) برخورد جدی و قانونی صورت پذیرد.