www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۴۹ 1398/09/12

قطعیت حضور کاراته در المپیک جوانان فرصتی طلایی برای کاراته کاها

شورای اجرایی کمیته بین المللی المپیک با حضور کاراته در بازیهای المپیک جوانان ۲۰۲۰ موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سایت رسمی فدراسیون جهانی کاراته خبری مبنی بر موافقت هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) با حضور کاراته در برنامه بازیهای المپیک جوانان ۲۰۲۲  که به میزبانی سنگال در «داکار» برگزار می شود را منتشر کرد.

این تصمیم  فرصتی درخشان را به کاراته می دهد تا بعد از بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ در بوینوس آیرس و بازی های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو ، ارزش های بسیاری را در مرحله المپیک نشان دهد.

این ورزش در سال ۲۰۱۸ اولین بازی های المپیک خود را در بوینوس آیرس تجربه کرد. این مسابقات هیجان انگیز برای همیشه در تاریخ این رشته ماندگار شد.

«آنتونیو اسپینوزا» رئیس فدراسیون جهانی در این مورد گفت: تصمیم به حضور کاراته در برنامه داکار ۲۰۲۲ دوباره یک موفقیت بزرگ برای ورزش کاراته است. کاراته جذابیت چشمگیر جوانان خود را در این رویداد بزرگ و مهم به نمایش خواهد گذاشت و ما یک بار دیگر نشان خواهیم داد که کاراته سزاوار حضور به عنوان یک ورزشی رسمی و اصلی المپیک است. من مطمئنم که تمام جهان کاراته این خبر خارق العاده را جشن می گیرند؛ همه ما در کنار هم آماده خواهیم بود تا یک نقطه عطف دیگر را برای کاراته تجربه کنیم.

بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ از ۲۱ اکتبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ برگزار می شود. در حالی که هنوز تاریخ رقابت های کاراته تأیید نشده است ، مسابقات کاراته در داکار شش دسته کومیته را شامل می شود که سه دسته در هر بخش دختران و پسران خواهد بود.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.