www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۳۰ 1394/03/27

غیبت سوال برانگیز جمالی در انتخابی جودو / جمالی: چون خواهرزاده امیر قمی هستم، با من بدرفتاری می‌کنند

سومین مرحله از مسابقات انتخابی تیم ملی جودوی نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز چهارشنبه 27 خرداد با حضور 25 جودوکار در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، نکته قابل توجه در برگزاری این رقابت ها، حضور قاسم نوری زاده (60-)، محمد بریمانلو (66-)، وحید بنا (73-)، سعید مولایی […]

سومین مرحله از مسابقات انتخابی تیم ملی جودوی نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز چهارشنبه 27 خرداد با حضور 25 جودوکار در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، نکته قابل توجه در برگزاری این رقابت ها، حضور قاسم نوری زاده (60-)، محمد بریمانلو (66-)، وحید بنا (73-)، سعید مولایی (81-)، طیب طالبی و امیر قاسمی نژاد (90-)، اعضای تیم ملی جودوی بزرگسالان در این مسابقات بود که قرار بود با حضور محمد جمالی به نوعی انتخابی وزن 90- کیلوگرم نیز برگزار شود که جمالی از حضور در این انتخابی انصراف داد.

در پایان مسابقات انجام شده در اوزان هفتگانه، ملی پوشان جودو در مقابل حریفان خود به برتری رسیدند تا به فاصله اندکی پس از مسابقات جهانی 2015، امکان حضور آنها در ترکیب تیم ملی جودوی نیروهای مسلح و شرکت در مسابقات ارتش های جهان(سیزم) که 10 تا 15 مهرماه به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.

نتایج بدست آمده در پایان مسابقات انتخابی به این شرح می باشد:

60- کیلوگرم: قاسم نوری زاده، محمدرضا صدیقی و محمد رشنونژاد

66- کیلوگرم: محمد بریمانلو، جعفر مولایی پور و فرشید قاسمی

73- کیلوگرم: وحید بنا، مجید تاجری و نعمت الله سالاری

81- کیلوگرم: سعید مولایی، محمد ملک محمدی و سعید حسنی

90- کیلوگرم: امیر قاسمی نژاد، مجتبی زمانی پور و طیب طالبی

100- کیلوگرم: مسعود خرابات، مجتبی نیک بین و محسن نجفی

100+ کیلوگرم: مصطفی آهن فروش

مطابق با اعلام کادر فنی تیم ملی جودوی نیروهای مسلح، مرحله سوم و چهارم اردوهای آماده سازی ان تیم به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد، ضمن اینکه مجموعا چهار مرحله اردو تا زمان اعزام به مسابقات سیزم پیش بینی شده است.

در حاشیه:

– در مسابقات وزن 90- کیلوگرم و در شرایطی که امیر قاسمی نژاد موفق به کسب دو برد مقابل طیب طالبی و مجتبی زمانی شده بود، مربی تیم ملی جودوی نیروهای مسلح عنوان کرد یکبار دیگر قاسمی نژاد و زمانی برای معرفی جودوکار نخست این وزن مقابل یکدیگر قرار بگیرند که این موضوع با اعتراض قاسمی نژتد روبرو شد.

این جودوکار ملی پوش در تشریح دلایل اعتراض خود به خبرنگار رزم نیوز گفت: در مقابل هر دو حریفم به برتری رسیده ام و استدلال مربی تیم ملی نیروهای مسلح مبنی بر اینکه چون زمانی تمامی حریفان گذشته خود را شکست داده، لذا برای بار دوم نیز باید مقابل وی قرار بگیرم قابل قبول نیست. من به تازگی از مسابقات بلاروس بازگشته ام و با وجود خستگی این سفر اما به درخواست کادر فنی تیم ملی از خراسان به تهران امدم تا در این رقابت ها شرکت کنم. در هر حال تابع نظر کادر فنی تیم ملی جودو خواهم بود.

در نهایت با توجه به حضور محمدعلی رستگار رئیس فدراسیون، آرش میراسماعیلی نایب رئیس و مدیر تیم های ملی و مجید زارعیان سرمربی تیم ملی، مقرر شد مسابقه دیگری بین قاسمی نژاد و زمانی انجام نشده و دو جودوکار به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم وزن 90- کیلوگرم به اردوها دعوت شوند.

– محمد جمالی جودوکار وزن 90 کیلوگرم تیم ‌ملی با بیان این که در ر‌قابت‌ انتخابی تیم ‌ملی که قرار است میان او، قاسمی نژاد و طالبی برگزار شود، شرکت نمی‌کند، ادعا کرد: دلیلی ندارد که در این ر‌قابت‌ شرکت کنم. وقتی می‌بینم مسئولان فدراسیون به خاطر این که خواهرزاده امیر قمی هستم با من به دلیل خصومت‌های شخصی بدرفتاری می‌کنند دلیلی ندارد که در این ر‌قابت‌ انتخابی شرکت کنم. چرا که اگر انتخاب هم شوم آن‌هامی‌خواهند بهانه تراشی کنند و شخص دیگری را اعزام کنند. یا این که من را در ر‌قابت‌های تیمی قرار دهند و جودوکار دیگری را در ر‌قابت‌ انفرادی استفاده کنند.

وی افزود: در چهار سال گذشته من در تمام مسابقات آسیایی شرکت کردم و فقط در دو تورنمنت خارجی در طول این چند سال که یکی امارات و دیگری گرجستان بود حاضر شدم در حالی که همه ملی‌پوشان تیم ‌ملی به تمامی مسابقات اعزام شدند، ولی من چون خواهرزاده امیر قمی که منتقد فدراسیون است هستم، با من مشکل دارند. شب مسابقات آسیایی کویت که چند وقت پیش برگزار شد رییس فدراسیون به جای اینکه به من که تنها 26 سال سن دارم روحیه بدهد، به من می‌گوید که این آخرین فرصت توست و اگر عملکرد خوبی نداشته باشی دیگر شانسی برای حضور در تیم ‌ملی نخواهی داشت. آخر این چه حرفی است که یک رییس فدراسیون به ورزشکار تیمش می‌زند؟ وقتی این حرف را به ورزشکار بزنند آیا دیگر روحیه‌ای برای او باقی‌ می ماند که برابر حریفان مبارزه کند؟ پیش از باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی اینچئون نمی خواستند من را اعزام کنند، اما با گریه پیش آرش میر اسماعیلی و رستگار توانستم آنها را متقاعد کنم که در تیم ‌ملی حضور داشته باشم. یا پیش از مسابقات آسیایی 2015 نیز با اصرار زارعیان بود که در ترکیب تیم ملی قرار گرفتم.

وی با اعلام این که با حضور مسئولان فعلی فدراسیون جودو دیگر به فعالیت در این رشته ادامه نخواهد داد، ادعا کرد: می‌خواهم از ورزش جودو خداحافظی کنم آن هم به خاطر این که در فدراسیون جودو هر طوری که می‌خواهند تصمیم گیری می‌کنند. من در حال‌ حاضر که با شما صحبت می‌کنم در شهر ری مسافرکشی می‌کنم تا خرج خانواده‌ام را در بیاورم. این چه جور مدیریت است که یک ملی‌پوش که باید همه فکر و ذکرش موفقیت در ورزش باشد، برای خرج خانواده‌اش باید مسافرکشی کند. برای ما حقوق پانصد هزار تومانی در تیم ‌ملی تعیین کرده‌اند که آن را هم هفت – هشت ماه یک بار می‌دهند. چرا وزیر ورزش و جوانان به اوضاع ما نگاهی نمی‌کند؟ منی که سال‌ها در تیم ‌ملی زحمت کشیده ام و از زندگی ‌ام گذاشته‌ام چرا حالا باید این گونه زندگی کنم. متاسفانه مسئولان فدراسیون جودو هر طور که دلشان بخواهد رفتار می‌کنند. من حتی دیگر نمی‌خواهم جودو تماشا کنم چرا که کاری کرده‌اند که از این ورزش نفرت پیدا کنم و می‌خواهم لباس‌های جودوام را بفروشم و خرج زندگی ام کنم.

انتهای پیام

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.