www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۱۸ 1398/11/26

علاقمندان به گراپلینگ UWW منتظر تصمیم وزارت ورزش

رشته گراپلینگ UWW بعد از خروج از فدراسیون کشتی، در انتظار تصمیم وزارت ورزش برای از سر گیری فعالیت خود در ۲۱ استان کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، «گراپلینگ» از رشته‌های زیر مجموعه اتحادیه جهانی کشتی UWW – FILA است که از سال ۲۰۰۹ با نامه این تشکیلات جهانی در داخل ایران فعالیت خود را به طور مستقل و از سال ۲۰۱۵ زیر نظر فدراسیون کشتی آغاز کرد. در زمان مسئولیت رسول خادم در این فدراسیون و حمایت‌های وی، علاقمندان به این رشته ضمن برگزاری کلاس‌های آموزشی، حضور در دو رویداد بین المللی را تجربه کرده و موفق به کسب عناوین معتبری نیز شدند.

فدراسیون کشتی با ریاست خادم، بعد از بروز مشکلات مالی توانایی حمایت این رشته را نداشت و اعلام داشت دیگر توان حمایت از این رشته را که حالا جمع کثیری از جوانان را در بیش از ۲۱ استان معطوف به خود کرده بود، را ندارد. همین موضوع سردرگمی را برای جوانانی را در پی داشت که در این مدت جذب این رشته شده بودند.

پس از مدتی، در فدراسیون ورزشهای رزمی رشته‌ای با همین نام و تحت عنوان گروه که به رشته‌های بومی ( فاقد جایگاه بین المللی و تشکیلات جهانی ) اطلاق می‌شود، خود را وابسته به اتحادیه جهانی کشتی UWW معرفی نمود. نکته مهمتر آنکه مدتی قبل کمیته ملی المپیک ایران شخص دیگری را به عنوان نماینده «گراپلینگ» ایران معرفی می‌کند. نامه‌ای که با تعجب و واکنش این نهاد بین المللی ( UWW) مواجه و از «سهیل بخشایی» به عنوان نماینده‌ای که سالهاست در ایران فعالیت دارد نام برده می‌شود.

بخشایی در این مورد به خبرنگار رزم آور گفت: واقعیت آن است که منتظر تصمیم وزارت ورزش هستیم. ما با ارائه تمامی مستندات لازم، مجوزهای جهانی و از همه مهمتر مخاطبین پرتعداد در استان‌های مختلف از وزارت ورزش و جوانان خواستیم جایگاهی برای ماتعریف کند. رشته ما معتبر و شناخته شده در جهان است که در «کامبت گیمز» حضور داشته و مدال‌های آن محاسبه می‌شود و مورد تایید GAISF – WADA – COMBAT GAMES میباشد و رقابتهای جهانی و قاره‌ای و کسب سهمیه دارد و با ساختار تشیکلاتی قوی در سطح دنیا همانند رشته‌هایی چون جوجیتسو، موای تای، سامبو و… فعالیت دارد.

وی افزود: درخواست رسمی ما اکنون در دفتر سرپرست معاونت ورزش قهرمانی است و از دکتر علی نژاد که خود عضوی از خانواده رزمی کشور است درخواست داریم تا با بررسی دقیق در رشته ما نظر نهایی خود را اعلام کند. البته به این تصمیم خوشبین هستیم.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.