www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۴۷ 1394/09/15

عاشورزاده و خدابخشی مسافران ریو تا روز نخست؛ اسامی 24 هوگوپوش حاضر در المپیک برزیل اعلام شد

پس از پایان مسابقات فینال گرندپری در روز اول اسامی 24 ورزشکاری که موفق به کسب سهمیه المپیک ریو 2016 شدند، اعلام شد و عاشورزاده و خدابخشی تاکنون دو سهمیه را برای کشورمان به دست آورده‌اند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، علی رغم اینکه فدراسیون جهانی […]

پس از پایان مسابقات فینال گرندپری در روز اول اسامی 24 ورزشکاری که موفق به کسب سهمیه المپیک ریو 2016 شدند، اعلام شد و عاشورزاده و خدابخشی تاکنون دو سهمیه را برای کشورمان به دست آورده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، علی رغم اینکه فدراسیون جهانی تکواندو اعلام اسامی نهایی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های ریو 2016 را از طریق “رنکینگ سیستم” 22 آذرماه گفته بود، اما در آخرین خبر منتشر شده در سایت فدراسیون جهانی 24 هوگوپوشی که شب گذشته سهمیه المپیک ریو را کسب کردند، معرفی شدند.

هر چند در این گزارش تنها اسامی ورزشکاران به همراه نام کشور آنها منتشر و امتیاز و رنکینگ تکواندوکاران اعلام نشده است تا فدراسیون جهانی تکواندو، جزییات رنکینگ و امتیازات نفرات هر وزن را در همان تاریخ مقرر به فدراسیون ها ارسال کند.

مسابقات فینال گرندپری مکزیک از عصر روز گذشته آغاز شد و در اولین روز این رقابتها تکواندوکاران اوزان 49- و 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80- کیلوگرم مردان مبارزه کردند که تیم ملی تکواندوی کشورمان تنها در گروه مردان نماینده داشت و موفق به کسب یک مدال نقره (فرزان عاشورزاده) و یک مدال برنز (مسعود حجی زواره) شد.

با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو و در گروه زنان در وزن 49- کیلوگرم، چین، کرواسی، فرانسه، تایلند، برزیل و کره جنوبی 6 سهمیه المپیک وزن اول زنان را بدست آوردند و در وزن 67- کیلوگرم، فرانسه، سوئد، چین تایپه، کره جنوبی، روسیه و ترکیه عازم بازیهای ریو 2016 می شوند.

اما در گروه مردان و در وزن 58- کیلوگرم، نمایندگان کشورهای کره جنوبی، ایران (فرزان عاشورزاده)، پرتغال، آلمان، مکزیک و بلژیک موفق به کسب سهمیه المپیک 2016 شدند و در وزن 80- کیلوگرم نیز ایران (مهدی خدابخشی)، مولداوی، انگلیس، روسیه، آلمان و ساحل عاج با حضور در جایگاه اول تا ششم رنکینگ، مسافران ریودوژانیرو خواهند بود.

در بازی‌های ریو 2016، در مجموع 128 تکواندوکار زن و مرد مجوز حضور دارند که در هر وزن (4 وزن زنان و 4 وزن مردان) 16 تکواندوکار برروی شیاپ چانگ خواهند رفت که 6 ورزشکار از طریق «رنکینگ سیستم» و 9 ورزشکار از طریق مسابقات قاره ای (مدال طلا و نقره قاره آسیا، اروپا، آفریقا، آمریکا و مدال طلا قاره اقیانوسیه) راهی برزیل می شوند و یک سهمیه هم به کشور میزبان و یا سهمیه آزاد تعلق می گیرد.

گفتنی است؛ دومین روز از رقابت‌های فینال گرندپری از عصر امروز با مبارزات تکواندوکاران اوزان 57- و 67+ کیلوگرم زنان و 68- و 80+ کیلوگرم مردان پیگیری می شود و تیم ملی تکواندوی کشورمان برای کسب دو سهمیه دیگر برای بازیهای المپیک ریو 2016 تلاش خواهد کرد.

در پایان این مسابقات 24 تکواندوکار دیگر از طریق «رنکینگ سیستم» سهمیه المپیک ریو 2016 را بدست خواهند آورد.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.