www.khabarrazmavar.ir

لیگ جهانی کاراته- شیلی؛

شناسه خبر : ۲۲:۱۶ 1398/10/22

شروع طوفانی کاراته کا در آغاز سال جدید/ ۵ طلا برای ملی پوشان ایران

نخستین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۲۰ با درخشش تیم ملی ایران در دو بخش مردان و زنان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، نخستین دوره رقابتهای لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۲۰ روز جمعه با حضور ۴۶۶ کاراته کا از ۶۵ کشور به میزبانی شیلی در «سانتیاگو» آغاز و یکشنبه شب با درخشش نمایندگان کشورمان خاتمه یافت.

تیم ملی ایران که با هشت کاراته کا در این مسابقات شرکت کرده بود، در نهایت موفق به کسب ۵ طلا و یک برنز شد و در مجموع عنوان نخست را در میان تمام تیم‌های شرکت کننده به خود اختصاص دادو برای تیم ملی ایران رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، ذبیح الله پورشیب، حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده ۵ مدال طلا کسب کردند. صالح اباذری هم به نشان برنز دست یافت. سارا بهمنیار و طراوت خاکسار نیز موفق به کسب مدال نشدند.

امروز یکشنبه در روز پایانی این رقابتها تیم کشورمان ۵ نماینده در مبارزات نهایی داشت که هر ۵ کاراته کا با کسب پیروزی مقابل رقبای خود به نشان طلا دست یافتند.

نتایج کاراته کاهای ایران در روز پایانی

رزیتا علیپور اولین در فینال وزن ۶۱- کیلوگرم برابر «جوانا رکوویچ» از صربستان پس از تساوی ۳ بر ۳ با استفاده از قانون «سنشو» (امتیاز نخست) به پیروزی دست یافت و طلا گرفت. وی با برتری مقابل «جولیا آنجلوچی» از ایتالیا، «کارولینا ویدلا» از شیلی، «لیلا هورتالت» از فرانسه و «مروه کوبان» از ترکیه به فینال راه یافته بود.

حمیده عباسعلی هم با برتری با را؟ داوران برابر «هانگو چائو» از چین در پیکار نهایی موفق به کسب نشان طلای وزن ۶۸+ کیلوگرم شد. سرگروه تیم ملی بانوان بعد از یک دور استراحت «لائورا پالاسیو» از اسپانیا، «فراکوتی» از ایتالیا و «پئولینا راموس» از مکزیک راهی مبارزه پایانی شد.

بهمن عسگری هم سومین فینالیست ایران بود. وی که با برتری مقابل «آرمان التیمور» از ترکیه، «اوسامه فاهسی» از مراکش، «کریستوفر اگوستین» از فیلیپین و «توماس اسکات» از آمریکا به دیدار نهایی راه یافته بود در. این مبارزه برای کسب مدال طلا «برونو تکسیرا» از برزیل را ۵ بر یک شکست داد و طلا گرفت.

ذبیح الله پورشیب نیز در وزن ۸۴- کیلوگرم در پیکار با «ایگور آکتاش» از ترکیه به تساوی ۳ بر ۳ دست یافت و با قانون «سنشو» به برتری دست یافت و او نیز به نشان طلا دست یافت. وی بعد از یک دور استراحت «ولید قالی» از بلژیک، «میشله جیانی» از ایتالیا، «ایگور چیخماروف» از قزاقستان و «ایوان وسیچ» از کرواسی را شکست داد و راهی مبارزه پایانی شد.

سجاد گنج زاده نیز در پیکار نهایی وزن ۸۴ سجاد گنج زاده به مصاف «جاناتان هورنه» از آلمان رفت و با برتری ۲ بر صفر پنجمین طلای تیم ایران را به خود اختصاص داد. سجاد دور اول استراحت داشت و سپس «الکساندر بنجامین» از کانادا «برایان ایر» از آمریکا و صالح اباذری دیگر نماینده کشورمان در این وزن را شکست داد و به فینال رسید.

صالح اباذری در مبارزه رده بندی وزن ۸۴+ کیلوگرم در پیکار با «برایان ایر» از آمریکا ۴ بر یک پیروز شد و برنز گرفت. وی بعد از یک دور استراحت، ۷ بر صفر «آدام راموس» از برزیل ۳ بر صفر «آلپ ارسلان یامان اوغلو» از ترکیه را از پیش رو برداشت و در ادامه به گنج زاده در نیمه نهایی یک بر صفر باخت و به دیدار رده بندی رفت.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.