www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۰۳ 1394/05/10

سهم کاتا از 500 میلیون چقدر است؟ / پیش بینی محمد علی مردانی: ژاپن اول ، ایران دوم

بی شک کشور ژاپن در کاتا جهان حرف اول را می زند و اگر گزینه میزبانی را به آن اضافه کنیم از هم اکنون مدال های طلا را بر گردن کاتاروهای ژاپن و آنها را بر روی سکوی اول می توانیم ببینیم ولی آیا این مسئله و اینکه برخی از آقایان پیشداوری یا بهتر است […]

بی شک کشور ژاپن در کاتا جهان حرف اول را می زند و اگر گزینه میزبانی را به آن اضافه کنیم از هم اکنون مدال های طلا را بر گردن کاتاروهای ژاپن و آنها را بر روی سکوی اول می توانیم ببینیم ولی آیا این مسئله و اینکه برخی از آقایان پیشداوری یا بهتر است بگوییم پیشگویی کرده اند و تیم کشورمان را تیم دوم فرض کردند دلیلی مناسبی و حرف عاقلانه ای است برای برخی از کوتاهی هایی که در حق کاتاروهای کشورمان شده است؟

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، تنها سه روز به آغاز مرحله دوم مسابقات انتخابی تیم ملی کاتا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مانده، در این مرحله 4 تیم کاتا تهران ،تبریز، اصفهان و کرمان که مرحله اول مسابقات انتخابی را پشت سر گذاشتند عازم مجموعه ورزشی شهید کبکانیان تهران می شوند تا بلاخره تکلیف ملی پوشان کاتا نیز در روزهای 13مرداد و 16مرداد مشخص شود.

محمد علی مردانی سرمربی تیم کاتا اصفهان به خبرنگار رزم نیوز گفت: با توجه به اینکه تیم از زمان مسابقات قهرمانی کشور اعضاء هفته ای 7تا 8 جلسه تمرین مداوم داشته اند در حال حاضر 80 تا 85% شرایط مطلوب برای انتخابی دارند که به امید خدا در دو هفته باقی مانده پس از انتخابی تیم با انگیزه بدست آمده به شرایط ایده آل 100% می رسد.

عضو شورای داوران آسیا در خصوص مرحله اول انتخابی گفت: در آن مرحله از مسابقات تیم ما از نظر امتیاز تیم اول بود اما بدلیل اشتباهاتی در بونکای این موقعیت را از دست داد و ما تیم سوم شدیم. البته تیم کرمان هم در این مرحله از مسابقات حذف شده بود ،ولی با توجه به حضور آقای آشوری دبیر محترم فدراسیون کاراته در مسابقات و اعتراض مربی تیم کرمان و بیان این نکته که در حذف تیم کرمان عمدی در کار است. ایشان استثناء قائل شدند و موقعیت دیگری در انتخابی دور دوم به این تیم داده شد.

مردانی در ادامه درباره زمان برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کاتا بیان کرد: با توجه به این نکته که کاتاروها همبیشه با مربی که با آن تمرینات خود را گذراندند به مسابقات گوناگون اعزام می شوند این تاریخ تاثیری بر عمل کرد کاتاروها نباید داشته باشد.

وی در ادامه در خصوص استرس دریافت ویزا گفت: با توجه به جلسات و هماهنگی های انجام شده از سوی ژاپن با سفارت هایش در تمام کشورهای آسیایی دعوت شده و راه یافته به این دور از مسابقات و ارسال دعوتنامه های بدون نام برای فدراسیون ها تصور نمی کنم مانعی در اخذ ویزاها بوجود بیاید و ملی پوشان ما نباید نگرانی در این زمینه داشته باشند.

صاحب سوت طلایی فدراسیون جهانی گفت: اینکه برخی از دوستان فکر می کنند عمدی در دیر برگزاری انتخابی و یا برنامه اردوهای کاتا نسبت به کمیته وجود دارد درست نیست، کمیته بدلیل شرایط خاص و هماهنگ شدن اعضاء انتخابی تیم با سرمربی ،مربی و یکدیگر مسلما به زمان بیشتری برای اردو و هماهنگی نیاز دارند. ما باید این نکته را هم در نظر بگیریم اعزام تیم ملی کاراته چیزی حدود 500 تا 600 میلیون هزینه برای فدراسیون در بر دارد و خوب همین مسئله فدراسیون را در تصمیم گیریها در شرایط سختی قرار داده است.

وی در پایان گفت: خود مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن شاید در درجه سوم اهمیت برای این کشور باشد چراکه همزمان ما در آنجا انتخابی آسیا و انتخابی هیئت رییسه آسیا را پیش رو داریم و همچنین کیفیت برگزاری این مسابقات یکی از نشانه های آمادگی کشور ژاپن برای المپیک 2020 است و حضور حتی یک کشور بیشتر در این مسابقات برگ برنده ای برای مسئولان مسابقات است.

انتهای پیام

Water 1

آخرین اخبار