www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۳۵ 1394/07/11

رده‌بندی بهترین‌‎های تکواندو جهان اعلام شد؛ عاشورزاده و خدابخش همچنان صدرنشین هستند

در جدیدترین رده‌بندی بهترین‌های تکواندو جهان همچنان دوعضو تیم ملی در صدر اوزان خود هستند و دو نماینده دیگر ایران برای رسیدن به جایگاه بهتر برای کسب سهمیه المپیک در رقابتهای پیش‌رو تلاش می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در این رده‌بندی که هر ماه در سایت رسمی فدراسیون جهانی منتشر می‌شود، در چهار وزن […]

در جدیدترین رده‌بندی بهترین‌های تکواندو جهان همچنان دوعضو تیم ملی در صدر اوزان خود هستند و دو نماینده دیگر ایران برای رسیدن به جایگاه بهتر برای کسب سهمیه المپیک در رقابتهای پیش‌رو تلاش می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در این رده‌بندی که هر ماه در سایت رسمی فدراسیون جهانی منتشر می‌شود، در چهار وزن المپیکی عاشورزاده، خدابخشی، حجی‌زواره، اسبقی و مردانی، در بین تکواندوکاران ایران بهترین جایگاه را در اختیار دارند.

در این رده‌بندی که امتیازات مرحله دوم مسابقات جایزه بزرگ در سامسون ترکیه و سایر تورنمنت‌های امتیازدار در سطح جهان تا پایان ماه سپتامبر محاسیه شده، امتيازات سال ۲۰۱۱ به طور كل از جدول رده‌بندی حذف و از امتيازات سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتيب ۷۵ و ۵۰ درصد كسر شده است.

همچنين با اعلام رنكينگ در هر ماه جديد؛ ۲۵ درصد از امتيازات ماه قبل در سال ۲۰۱۴ (سپتامبر ۲۰۱۴) كسر خواهد شد. در پایان دسامبر ۲۰۱۵ هر تكواندوكاري كه بتواند در جايگاه اول تا ششم رنكينگ المپيك قرار بگيرد، جواز حضور در المپيك ۲۰۱۶ ريو برزيل را بدست می‌آورد.

بر همین اساس در وزن اول المپیک (۵۸- کیلوگرم) فرزان عاشورزاده از ايران با ۴۳۷/۷ امتياز در صدر قرار دارد و  «تاهیون کیم» از کره‌جنوبی با ۳۹۸/۸ امتياز و  «روی باراگانسا» از پرتغال با ۲۸۸/۰۱ امتياز وی را تعقیب می‌کنند. در این وزن آرمين هادی‌پور از ایران با ۷۲/۵ امتياز در مکان ۳۷ ایستاده است.

در وزن دوم المپیک (۶۸- کیلوگرم) «الکسی دنیسنکو» از روسیه با ۳۷۱/۷۶ امتیا ، «جواد اچاب» از بلژیک با ۳۴۴/۳۷ امتیاز و «دائی هون‌لی» از کره‌جنوبی با ۳۲۹/۲۸ امتياز خانه‌های اول تا سوم را در اختیار دارند. در این وزن بهنام اسبقی که به دلیل آسیب دیدگی چند ماهی از مسابقات معتبر به دور بوده، با ۲۲۳/۴۴ امتیاز در مکان هفتم قرار دارد.

اسبقی که اکنون به مسابقات ارتش‌های جهان اعزام شده باید تلاش کند، در چند رقابت پیش رو امتیازات لازم را برای حضور در جمع شش تکواندوکار برتر کسب کند. در این وزن ابوالفضل یعقوبی با ۹۹/۳۴ و  عليرضا نصرآزادانی  با ۹۷/۷۱ امتياز مکان‌های بیست و پنج و شش را در اختیار دارند.

مهدي خدابخشي تکواندوکار شایسته کشورمان با ۴۱۶/۴۶ امتياز خانه اول وزن سوم المپیک (۸۰- کیلوگرم) را در اختیار دارد. «ارون کوک» از مولداوی با ۳۳۹/۸۸ امتیاز، «البرت گان» از روسیه با ۳۰۵/۵۷ امتیاز و  مسعود حجی‌زواره دیگر تکواندوکار ایرانی این وزن با ۲۵۷/۳۲ امتیاز عناوین دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

در وزن چهارم المپیک (۸۰+ کیلوگرم) «جسور بايكازوف» از ازبكستان با ۳۴۴/۹۵ امتياز، «ديميتری شوكين» از ازبكستان با ۳۳۰/۰۸ امتياز و «رادیک ایساو» از آذربایجان با ۳۱۳/۳۳ امتیاز اول تا سوم هستند. در این وزن سجاد مردانی از ایران با ۲۲۴/۷۸ امتیاز هفتم و اميد عميدی از ايران با ۹۶/۴۸ امتياز سی و سوم است.

در بخش زنان هم که در وزن اول المپیک (۴۹- کیلوگرم) ایران نماینده‌ای ندارد. در وزن دوم المپیک (۵۷- کیلوگرم) کیمیا علیزاده با ۱۰۵/۲ امتیاز بیست و ششم است. در وزن سوم المپیک (۶۷- کیلوگرم)، شكرانه ايزدی از ايران با ۹۴/۶۷ امتياز سی و یکم و در وزن چهارم المپیک (۶۷+ کیلوگرم) اكرم خدابنده از ايران با ۱۲۱/۶۵ امتياز نوزدهم هستند.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.