www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۲۴ 1395/02/29

دیدار رئیس فدراسیون جهانی بوکس با رئیس و دبیر کل کمیته المپیک

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک امروز با رئیس فدراسیون جهانی بوکس دیدار کرد. در ابتدای این دیدار کیومرث هاشمی اظهار داشت: با حضور شما در راس فدراسیون جهانی بسیاری از مشکلات این رشته در عرصه جهانی بخصوص در امر داوری […]

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک امروز با رئیس فدراسیون جهانی بوکس دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار کیومرث هاشمی اظهار داشت: با حضور شما در راس فدراسیون جهانی بسیاری از مشکلات این رشته در عرصه جهانی بخصوص در امر داوری برطرف شد و این نشان می دهد نگاه خوبی در این زمینه دارید ولی ما هم به عنوان کشوری که یکی از قدرت های ورزشی آسیاست و انتظار حمایت ویژه برای رشد بوکس ایران از سوی فدرسیون جهانی داریم.

وی ادامه داد: در گذشته ایران سمت های مختلفی در فدراسیون جهانی داشت و انتظار داریم تا در این زمینه فدراسیون جهانی توجه ویژه ای به ایران داشته باشد همچنین بهتر بود در بحث داوری نیز شرایطی فراهم می شد تا داوران ما بتوانند در قابت های مختلف و از جمله بازی های المپیک حضور داشته باشند.

هاشمی ضمن اشاره به وضعیت داوری بوکس عنوان کرد: متاسفانه برخی اوقات مسائلی در داوری بوکس در رقابت های قاره ای و جهانی دیده می شود و پیشنهاد می دهیم تا با بررسی کارشناسان فدراسیون جهانی، فضای داوری بوکس به سمتی حرکت کند که شاهد اشتباهات کمتر و بالطبع اعتراضات کمتری باشیم و حداقل نحوه قضاوت ها و امتیازدهی به گونه ای باشد که یک تماشاگر و یا مشتزن و مربی بدانند در جریان مسابقه نتیجه به چه نحو است. این مشکل الان در بوکس وجود دارد.

Boxing345

وی تصریح کرد: بوکس با تلاش های رئیس زحمتکش آن و مجموعه مربیان و مشتزنان جوانش تلاش دارد تا بتواند در بین مدعیان جهانی جایگاهی برای خود داشته باشد و برای رسیدن به این هدف کمیته ملی المپیک ضمن حمایت از این رشته، انتظار دارد فدراسیون جهانی هم کمک های لازم را داشته باشد.

سپس شاهرخ شهنازی خطاب به رییس فدراسیون جهانی بوکس خاطر نشان کرد: بدون تردید حضور شما در ایران می تواند مقدمه ای باشد برای بهره مندی از حمایت های فدرسیون جهانی، چرا که به خوبی در این مدت با فضای اجتماعی، ورزشی و فرهنگی ما از نزدیک آشنا شده اید و پی بردید که بوکس ایران پتانسیل خوبی در ورزش و بوکس دارد.

چینگ کو وو ضمن ابراز رضایتمندی از سفر به ایران خاطر نشان کرد: صحبت های رئیس کمیته ملی المپیک نشان می دهد به خوبی بر وضعیت فدراسیون جهانی اشراف دارد و قطعا اگر برنامه های من مورد تایید نبود برای دو دوره پیاپی رای نمی آوردم.

وی ادامه داد: ناطق نوری از چهره های سرشناس بوکس جهان بوده و بخوبی از وضعیت این رشته خبر دارد ولی برای رشد باید در بحث مربیگری و داوری تلاش بیشتری داشته باشید چرا که شما بوکسورهای خوبی دارید و فدراسیون جهانی هم می تواند در این باره حمایت های لازم را از فدراسیون ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: البته در بخش بانوان با توجه به حضور آن در المپیک امیدواریم شرایطی فراهم شود تا بوکس زنان ایران نیز راه بیفتد، من بخوبی از موفقیت ورزشکاران زنان کشور شما در رشته های مختلف خبر دارم و دوست دارم زنان ایرانی در بوکس هم با رعایت تمامی موازین قانونی کشور خود، حضور داشته باشند در خصوص پوشش بانوان ورزشکار ایرانی نیز عکس و فیلم های خوبی در رشته های مختلف تهیه کرده و در این باره فدراسیون جهانی بررسی های لازم را خواهد داشت بخصوص که آیبا به دنبال این است اگر چه بوکس زنان در المپیک ریو در سه وزن برگزاری می شود ولی در المپیک 2020توکیو قصد دارد آن را به 5 وزن افزایش دهد.

رئیس فدراسیون جهانی بوکس در پایان گفت: البته وضعیت داوری بوکس نسبت به گذشته بهتر شده ولی حتما پیشنهادات شما را به کارشناسان امر در فدراسیون جهانی انتقال خواهم داد و در بخش آموزش مربیان و داوران می توانید روی حمایت های ما حساب کنید.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.