www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۹:۳۴ 1400/08/29

دست باز پولادگر برای ریاست ۲۵ ساله بر فدراسیون تکواندو به لطف اساسنامه جدید!

اساسنامه فدراسیون های ورزشی، دست پولادگر را برای رسیدن به ۲۵ سال ریاست فدراسیون تکواندو در صورت پیروزی در انتخابات را باز گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در شرایطی که در اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی، هر فرد می تواند حداکثر تا ۳ دوره به عنوان رییس فدراسیون به فعالیت خود ادامه دهد، مصوبه ای که می توانست برای دور کردن برخی مدیران، که سالیان زیادی است صندلی ریاست را رها نمی کنند، مثمر ثمر باشد اما اضافه شدن یک بند به این مصوبه، راه را برای ریاست بیش از ۳ دوره بر فدراسیون ها، باز کرده است!

بر اساس بند ۳ ماده ۲۲ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که رییس فدراسیون، یکی از اعضای هیئت رییسه جهانی یا رییس، نایب رییس و دبیرکل کنفدراسیون های آسیایی مربوطه باشد، انتخاب مجدد وی تا زمان تصدی پست‌های مورد اشاره بیش از سه دوره بلامانع است.

بر این اساس محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو که از سال ۱۳۷۹ بدون وقفه ریاست فدراسیون تکواندو را بر عهده دارد، به لطف این بند و تبصره می تواند بار دیگر نیز برای رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون تکواندو برنامه ریزی کند.

پولادگر ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در سمت خود به عنوان نایب رییس اتحادیه تکواندوی آسیا ابقا شد تا با این سمت و البته بند ۳ ماده ۲۲ اساسنامه فدراسیون های ورزشی، بتواند بار دیگر در انتخابات فدراسیون تکواندو برای رسیدن به رکورد حتی ۲۵ سال ریاست مداوم بر فدراسیون تکواندو تلاش کند!
انتخابات فدراسیون تکواندو ۱۵ دی برگزار می شود و پولادگر نیز یکی از کاندیداهای ریاست این فدراسیون است.

پولادگر همچنین پیش از آغاز دوران ریاست، سابقه ۶ سال نایب رییسی فدراسیون تکواندو طی سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۹ را در کارنامه خود دارد.

آخرین اخبار