www.khabarrazmavar.ir

لیگ جهانی کاراته- مادرید؛

شناسه خبر : ۱۱:۰۴ 1398/09/11

درخشش مدال طلا بر گردن دو کاراته کای ایرانی

کاراته کاهای ایرانی با شکست رقبای فرانسوی و ترکیه ای به نشان طلا دست یافتند تا پرونده تیم اعزامی کشورمان به آخرین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی در سال ۲۰۱۹ با دو طلا و دو برنز بسته شود.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، این دوره از مسابقات روز جمعه با حضور ۷۳۷ کاراته کا از ۸۹ کشور به میزبانی اسپانیا در مادرید آغاز شد که در نهایت تیم کشورمان با دو طلای سجاد گنج زاده و امیرمهدیزاده و دو برنز صالح اباذری و حمیده عباسعلی به کار خود در این رقابتها پایان داد.

در ادامه این مسابقات، امیرمهدیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم در مبارزه نهایی برابر  «عمر عبدالرحمان» از ترکیه صاحب پیروزی شد و به نشان طلا دست یافت. وی با برتری مقابل «کامیلو» از شیلی،  «عامریونس» از بلژیک، «داکاستا» از فرانسه، «فوناهاشی» و «شنیوهارا»  از ژاپن به دیدار نهایی راه یافت بود.

مهدیزاده در مسیر کسب سهمیه المپیک فرصت های زیادی را از دست داد و در آخرین رویداد سال ۲۰۱۹ به نشان طلا دست یافت تا دیرهنگام موتور او برای کسب سهمیه روشن شود.

سجاد گنج زاده آخرین کاراته کای ایران بود که برای کسب مدال طلای وزن ۸۴+ کیلوگرم به به مصاف «جاکوکت» از فرانسه رفت و با کسب پیروزی دومین طلای تیم ملی ایران در این مسابقات را به خود اختصاص داد. وی بعد از یک دور استراحت،  «مارتینز» از اسپانیا،  «آنجلو کاسیچ» از کرواسی، «کاگاوا» از ژاپن و  «روخاس» از شیلی را شکست داد راهی مبارزه نهایی شد.

در جدول رده بندی کومیته مردان قزاقستان با دو طلا و یک نقره در جای نخست ایستاد. ایران با دو طلا و دو برنز دوم شد و ترکیه با یک طلا، دو نقره و یک برنز سوم شد. فرانسه نیز دو نقره و یک برنز کسب کرد. ژاپن که با ۱۷ کاراته کا در بخش مردان به مادرید سفر کرده بود، با یک برنز به کار خود پایان داد.

کاراته ایران در این مسابقات ۱۴ نماینده داشت که سارا بهمنیار، طراوت خاکسار، رزیتاعلیپور، نگین باقری، علی اصغرآسیابری، بهمن عسگری، ذبیح الله پورشیب، احسان و سامان حیدری و مهدی عاشوری هم از دست یابی به مدال بازماندند.

آخرین اخبار