www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۵۸ 1394/01/22

دانشمندفرد: گزینه اوکراینی سرمربی تیم ملی بوکس خواهد بود، احدی و استکی مربی

دبیر فدراسیون بوکس گفت:‌ در صورت توافق نهایی با مربی اوکراینی او به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس ایران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. به گزارش “رزم نیوز” ، علی دانشمندفرد در مورد مذاکرات ابتدایی با مربی اوکراینی برای فعالیت در تیم ملی بوکس، به خبرگزاری فارس گفت:‌ ما از مدت‌ها پیش به فدراسیون اوکراین […]

دبیر فدراسیون بوکس گفت:‌ در صورت توافق نهایی با مربی اوکراینی او به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس ایران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش “رزم نیوز” ، علی دانشمندفرد در مورد مذاکرات ابتدایی با مربی اوکراینی برای فعالیت در تیم ملی بوکس، به خبرگزاری فارس گفت:‌ ما از مدت‌ها پیش به فدراسیون اوکراین و کوبا درخواستی ارسال کرده بودیم مبنی بر اینکه یک مربی برای تیم ملی بوکس ایران به ما معرفی کنند. البته کوبایی‌ها خیلی از این موضوع استقبال نکردند، اما فدراسیون اوکراین دو رزومه از مربیان خود به ما ارسال کرد که یکی از آنها از مربیان سه ستاره کشورشان است. ما هم پس از بررسی رزومه مربی معرفی شده مذاکرات اولیه را شروع کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ قرارداد مربی اوکراینی مشخص شده است یا خیر، گفت: در مکاتباتی که انجام دادیم مربی اوکراینی ابتدا نزدیک 5 هزار دلار درخواست کرده بود که با رایزنی‌هایی که انجام شد قرار است مبلغ 3 هزار دلار به او پرداخت شود. البته این موضوع از سوی مسئولان فدراسیون با مسئولان کمیته ملی المپیک در میان گذاشته شد آنها نیز با توجه به اینکه قول داده بودند برای پیشرفت بوکس کشورمان در استخدام مربی خارجی به ما کمک کنند با این موضوع موافقت کردند. به هر حال بوکس از جمله رشته‌هایی است که در مسابقات مختلف 40 مدال در آن تقسیم می‌شود و به راحتی نمی‌توان از این موضوع عبور کرد.

دبیر فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا مربی اوکراینی قرار است به ایران سفر کند یا خیر، عنوان کرد: ما تصمیم داریم ابتدا قرارداد سه ماهه با او امضا کنیم. اگر بتوانیم در انتخابی که 9 و 10 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود مربی اوکراینی را در کنار این مسابقات داشته باشیم می‌توانیم عملکرد او را محک بزنیم. به هر حال مسابقات قهرمانی آسیا تیرماه در تایلند برگزار می‌شود و به راحتی می‌توانیم پس از محک زدن او را به عنوان سرمربی در این رقابت‌ها داشته باشیم.

دانشمندفرد در پاسخ به این سوال که با این حساب اگر با مربی اوکراینی توافق شود به عنوان سرمربی در کنار تیم ملی بوکس حضور خواهد داشت یا خیر، اظهار داشت: ببینید ناطق‌نوری رئیس فدراسیون بوکس بارها همه جا اعلام کرده است احدی و استکی به عنوان مربیان تیم ملی هستند و تیم ملی سرمربی ندارد. اگر ما با مربی اوکراینی به صورت صددرصد به توافق برسیم قطعا او سرمربی تیم ملی خواهد شد و استکی و احدی به عنوان مربی در کنار او فعالیت خواهند کرد.

وی در پایان در مورد برگزاری انتخابی تیم ملی گفت: تمام مسابقات، اردوها همه در تهران برگزار می‌شود و برگزاری مسابقات از لحاظ مالی بار بسیار سنگینی بر دوش فدراسیون می‌گذارد. به همین دلیل ما تصمیم داشتیم این رقابت‌ها در استان مرکزی یا اصفهان برگزار شود. آنها نیز آمادگی خود را اعلام کردند اما در نهایت این رقابت‌ها قرار است در تهران برگزار شود.

دبیر فدراسیون بوکس در پایان در مورد حضور رئیس فدراسیون در سمینار انتخابات اتحادیه بوکس آسیا گفت: ناطق‌نوری عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون بوکس آسیا است و به همراه نایب‌رئیس و عضو کمیته مربیان اتحادیه آسیا راهی قزاقستان شدند. امیدوارم که با حضور در این سمینار بتوانند پست جدیدی را کسب کنند.

آخرین اخبار