www.khabarrazmavar.ir

اتفاقی که برای اولین بار رخ میدهد

شناسه خبر : 15864 ۱۲:۴۰ ۱۳۹۸/۰۵/۱۳

حضور تیم ترکیبی زنان و مردان ایران در مسابقات جام جهانی تکواندو!

جام جهانی تکواندو در حالی از ابتدای شهریورماه در چین آغاز می شود که ایران برای اولین بار در بخش تیمی ترکیبی مردان و زمان شرکت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، فدراسیون تکواندو مدتی قبل تیم دانشگاه آزاد را به عنوان نماینده ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ معرفی کرد. رقابتهایی که از سوم شهریورماه در «ووشی» چین در سه بخش مردان، زنان و ترکیبی مردان و زنان(MIX) برگزار خواهد شد.

تاکنون ۱۰۱ تکواندوکار از کشورهای ساحل عاج، قزاقستان، ایران، چین، ژاپن، فرانسه، کره جنوبی، روسیه، ترکیه، آمریکا و … نام خود را بر روی سایت مسابقات ثبت کرده اند. از ایران نیز دانشگاه آزاد اسامی ترکیب تیم اعزامی خود را برای حضور در این مسابقات ثبت کرده است.

نکته مهم و اصلی اینکه برای اولین بار تیمی از ایران در بخش ترکیبی مردان و زنان در این مسابقات شرکت می کند. تیمی که با هدایت مهرو کمرانی و سید نعمت خلیفه و با ترکیب کیمیا علیزاده، کیمیا همتی، عرفان ناظمی و امیرمحمد بخشی به دیدار رقبای خود خواهد رفت.

ابوالفضل یعقوبی، سعید رجبی، حسین لطفی، امیرمحمد بخشی و عرفان ناظمی هم ترکیب تیم مردان ایران را تشکیل خواهند داد. سید نعمت خلیفه سرمربی، رضا ایمان زاده مربی، علی رضایی پزشک و حمیدرضا عبدالحسین آبادی نیز به عنوان سرپرست تیم را همراهی خواهند کرد.

سئوال اصلی اینجاست که فدراسیون تکواندو چگونه و بر اساس چه معیاری مجوز حضور تیم ترکیبی بانوان و آقایان را به این مسابقات صادر کرده است؟ اینکه چگونه نام یک مربی به عنوان پزشک روی سایت ثبت می شود نیز سئوال دیگری است که باید مسئولان تیم اعزامی در مورد آن پاسخگو باشند.

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.