www.khabarrazmavar.ir

تکواندو قهرمانی نونهالان جهان- سارایوو

شناسه خبر : ۲۲:۴۵ 1402/06/06

حذف ۵ نماینده ایران در روز نخست/ برنامه روز دوم مشخص شد

روز نخست از ششمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان جهان با شکست و حذف هر ۵ تکواندوکار تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

به گزارش پایکاه خبری رزم آور ، این دوره از مسابقات امروز دوشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۲ با حضور ۶۲۲ تکواندوکار در هتل «هیلز» شهر «سارایوو» در کشور بوسنی و هرزگوین آغاز شد.

معصومه ربیعی، آرین اکبری منش، نازنین زهرا مرادی، معید عبداللهی و فاطمه کلاسنگیانی ملی پوشان کشورمان در روز نخست مسابقات بودند که نهایتاً هر ۵ ملی پوش کشورمان با شکست مقابل رقبا از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نازنین زهرا مرادی در رده قدی ۱۵۲- سانتی متر، در مبارزه نخست «هانا» از کشور میزبان را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. مرادی در یک هشتم نهایی «کوشوا» از هند را با همان نتیجه ۲ بر صفر شکست داد. ملی پوش کشورمان در یک چهارم نهایی رو در روی «پترا» از کرواسی قرار گرفت اما در ۲ راند بازی را به حریف واگذار کرد و حذف شد.

معید عبداللهی در رده قدی، ۱۴۸- سانتی متر نیز در دیدار نخست خود به مصاف «باربوتا بوگدان» از مقدونیه رفت و در ۲ راند او را شکست داد. عبداللهی در یک هشتم نهایی در پیکار با «توراوکوف» از قزاقستان رفت و با وجود شایستگی صعود به مرحله بعد در مبارزه‌ای نزدیک نتیجه را ۲ بر یک واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

معصومه ربیعی در رده قدی، ۱۴۸- سانتی متر، فاطمه کلاسنگیانی در رده قدی ۱۴۴- سانتی متر و آرین اکبری نژاد در رده قدی ۱۵۲- سانتی متر به ترتیب در مرحله نخست نتیجه را به حریفانی از ایتالیا، صربستان و اردن واگذار کردند و خداحافظی زود هنگامی با مسابقات داشتند.

برنامه روز دوم نمایندگان ایران

این رقابت‌ها فردا سه شنبه هفتم شهریورماه با برگزاری رده‌های قدی ۱۵۶- و ۱۶۰- سانتی متر در گروه دختران و ۱۵۶-، ۱۶۰- و ۱۶۴- سانتی متر در گروه پسران پیگیری خواهد شد.

بر اساس قرعه کشی انجام شده در گروه دختران، کوثر اوجاقلو در رده قدی ۱۵۶- سانتی متر، ابتدا باید با «گلسون» از استرالیا مبارزه کند و در صورت برتری به دیدار برنده مبارزه برزیل و بوسنی و هرزگوین خواهد رفت. در این رده ۲۷ تکواندوکار حضور خواهند داشت.

با شرکت ۳۵ تکواندوکار در رده قدی ۱۶۰- سانتی متر، نگار مظفری «گوبل» از آمریکا را پیش رو دارد؛ وی در صورت برتری به مصاف برنده دیدار هند و فنلاند خواهد رفت.

در گروه پسران، محمد ازلگینی در رده قدی ۱۵۶- سانتی متر ابتدا با قرعه استراحت رو به رو شده است و سپس با برنده مبارزه اوکراین و قزاقستان دیدار خواهد کرد. در این رده ۲۵ تکواندوکار شرکت کرده اند.

در رده قدی ۱۶۰- سانتی متر، یاسان جعفری با «پدرو ریگوتی» از برزیل دیدار می‌کند و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار آلمان و عربستان سعودی می‌رود. در این رده ۳۴ تکواندوکار حضور دارند.

در رده قدی ۱۶۴- سانتی متر، علی رزمیان با حضور ۳۵ شرکت کننده ابتدا با «علی رفعت» از کشور لیبی دیدار می‌کند و در صورت برتری با برنده دیدار هند و استرالیا و یا قزاقستان مواجه می‌شود.

این دوره از مسابقات به مدت ۴ روز و با حضور ۶۶۲ تکواندوکار برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.