www.khabarrazmavar.ir

تکواندو انتخابی گرنداسلم ۲۰۱۹

شناسه خبر : ۱۴:۳۵ 1398/08/10

حذف چهار بانوی تکواندو کار از دور مسابقات

روزنخست از دومین مرحله از رقابت‌های تکواندو انتخابی گرنداسلم با حذف چهار بانوی تکواندوکار ایرانی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، دومین مرحله از رقابت‌های تکواندو انتخابی گرنداسلم صبح امروز (جمعه)با حضور ۳۰۳ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی چین در شهر «ووشی» آغاز شد. تکواندو ایران در مسابقات روز نخست چهار نماینده در وزن ۵۷- کیلوگرم داشت که هر چهار نفر از دور مسابقات حذف شدند.

مهلا مومن زاده  نایب قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان که یک وزن بالاتر آمده بود ابتدا ۲ بر صفر « اومایما البوتچی» از مراکش را شکست داد و در ادامه برابر «ماریجا استتیک» از کرواسی با همین نتیجه باخت و از دور مسابقات حذف شد.

کوثر اساسه نیز بعد از برتری ۲ بر صفر برابر «شوتینگ هان» و «ژیائوجینگ وی» هر دو از چین، در مبارزه سوم برابر «چاروس کایوموا» از  ازبکستان در راند سوم به دلیل ضربه خطای حریف آسیب دید و با وجود برتری در این مبارزه از ادامه مسابقات بازماند.

تینا مدانلو دیگر تکواندوکار ایرانی حاضر در این مسابقات ۲ بر صفر به «یو جین کیم» از  کره جنوبی باخت و بیتا صنعتی هم با همین نتیجه برابر « ژیاکی ژانگ» از چین شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفتند.

نکته جالب اینکه روابط عمومی فدراسیون فقط مبارزات مومن زاده و اساسه را که در قالب تیم ملی به این مسابقات اعزام شده اند را پوشش داد و از انتشار خبر نتایح مدانلو و صنعتی که با هزینه شخصی راهی چین شده بودند خودداری کرد.

در ادامه این مسابقات فردا شنبه  ۱۱ آبان ماه و در روز دوم، پیکارهای اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۵۸- و ۶۸- کیلوگرم انجام خواهد شد و کیمیا همتی، یلدا ولی نژاد و محمد کاظمی به عنوان تکواندوکاران کشورمان به مصاف رقبایشان می روند.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.