www.khabarrazmavar.ir

اهدای کمربندهای ۵ هزار یورویی به ورزشکاران برتر

شناسه خبر : 09:42 1396/12/21

حجازی : کیک بوکسینگ IKN در عمل موفقیت را نشان داده است نه در حرف

نشست خبری سید حمیدرضا حجازی، رئیس کمیته کیک بوکس IKN با حضور جهان فیروز، نایب رییس بانوان و دو تن از قهرمانان مدال آور به همراه نماینده کمیته داوران این سبک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، حمیدرضا حجازی مسئول سبک کیک بوکسینگ IKN در نشست خبری در حضور اصحاب رسانه گفت: سبک ما فعالیت خود را در ایران از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده است ، در طول این مدت تاکنون ۳۰ دوره مسابقه قهرمانی در گروه آقایان و ۶ دوره هم در بخش بانوان برگزار شده است که عملکردی قابل ملاحظه به شمار می رود.

وی با اشاره به برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات قهرمانی کشور تا مرحله ماقبل فینال درخصوص پیکارهای مرحله نهایی اذعان داشت : رقابت های امسال در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان تا مرحله ماقبل فینال برگزار شده است اما از آنجا که سطح این مبارزات بالا بود طبق تصمیم کمیته مسابقات ، بین مرحله نیمه نهایی و نهایی وقفه ای چند هفته ای انداخته ایم.

حجازی افزود: در مرحله فینال که قرار است روز جمعه ۲۵ اسفند ماه برگزار شود، ما هفت بازی خواهیم داشت، یک بازی در رده نوجوانان ، یک بازی در رده سنی جوانان و پنج بازی هم در اوزان -۶۰ ، ۷۰- ، ۸۰-، ۹۰- ، ۹۰ + بزرگسالان خواهیم داشت تا در نهایت به نفرات برگزیده کاپ و کمربند قهرمانی اهدا شود.

مسئول سبک کیک بوکس درباره کمربندهای قهرمانی که قرار است به ورزشکاران اهدا شود ، گفت: ما هرکدام از این کمربندها را به قیمت ۵ هزار یورو از فدراسیون جهانی خریداری می کنیم این در حالی است که می توان این کمربندها را بسیار زیباتر هم در ایران طراحی کرد اما دلیل صرف این هزینه این است که ورزشکارانی که این کمربند را در یافت می کنند در فدراسیون جهانی هم ثبت شوند. این کمربندها هر سال تغییر می کنند و شکل جدیدی از آنها رونمایی می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: کیک بوکس رشته جوانی در ایران است اما توانسته است در این مدت به جایگاه خوبی دست یابد ما اهل شعار دادن نیستیم و در عملکردمان نشان داده ایم که تا چه حد قدرتمند هستیم.

حجازی اضافه کرد: ایران تاکنون افتخار این را داشته است تا دو دوره از رقابت های قهرمانی جهان را میزبانی کند و تلاشمان در سال ۹۷ این است که بتوانیم سومین میزبانی را هم از مسابقات جهانی داشته باشیم.

مسئول سبک کیک بوکس در پاسخ به این پرسش که مسابقات قهرمانی کشور تنها با حمایت حامی مالی برگزار می شود یا کمکی هم از فدراسیون ورزش های رزمی به آنها رسیده است ، گفت: بدون شک وقتی رویدادی برگزار می شود تمامی اعضای یک زنجیره در آن دست دارند، من تشکر می کنم از رشیدی رییس فدراسیون ورزش های رزمی که همواره نگاه خوبی به سبک ما داشته اند.

لازم به ذکر است ، صالح مرادنژاد و مهدوی به عنوان نماینده ورزشکاران در این نشست حضور داشتند.

مرادنژاد در حال حاضر ۲۵ ساله است و از رده سنی نونهالان در کیک بوکس فعالیت می کند.

مهدوی هم ۱۵ سال است که به رشته کیک بوکس مشغول است.

آخرین اخبار

رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رئیس انجمن جوجیتسو jjif کشورمان ضمن اشاره به لزوم ساماندهی ورزشکاران و باشگاههای جوجیتسو jjjf و bjj در سطح کشور در راستای جلوگیری از سوء استفاده از نام جوجیتسو برزیلی و هدفمند کردن ورزشکاران علاقه مند به این رشته، از تدوین راهکارهایی جهت تحقق این امر خبر داد.