www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۲۴ 1395/01/27

جودو قهرمانی آسیا – تاشکند؛ خجسته صاحب مدال نقره شد/ پایان طلسم هشت ساله

عضو تیم ملی جودو کشورمان با قبول شكست مقابل حریف مغولستانی خود بعد از هشت سال جودو ایران را در وزن ۶۶- کیلوگرم صاحب مدال نقره كرد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده جودوکاران کشورمان در روز نخست از رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب یک مدال نقره در تاشکند بسته شد. تیم ملی جودو […]

عضو تیم ملی جودو کشورمان با قبول شكست مقابل حریف مغولستانی خود بعد از هشت سال جودو ایران را در وزن ۶۶- کیلوگرم صاحب مدال نقره كرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده جودوکاران کشورمان در روز نخست از رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب یک مدال نقره در تاشکند بسته شد. تیم ملی جودو کشورمان امروز هشت نماینده را برای دیدار با رقبای خود به روی تاتامی مسابقات قهرمانی آسیا فرستاد که هفت جودوکار از دور رقابتها حذف شده و علیرضا خجسته در وزن ۶۶- صاحب مدال نقره شد.

خجسته دور نخست «لی تینگ» از هنگ کنگ را شکست داد و سپس «اسماقولیف» از قزاقستان را از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی در مبارزه با «ما دوان بین» از چین صاحب پیروزی شد و به نیمه نهایی صعود کرد.این جودوکار کشورمان در این مرحله هم «هونگ چن» تایوانی را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

وی برای کسب مدال طلا «داودوان التانوخ» از مغولستان را پیش رو داشت كه نتيجه را به وي واگذار كرد و نقره گرفت.این جودوکار مغولستانی با رنکنیگ ۱۵ جهان دو هفته پیش مدال نقره رقابتهای جایزه بزرگ سامسون در ترکیه را کسب کرده و برنز گراند اسلم پاریس ، سامسون و تیومن در سال ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد.

آخرین با آرش میراسماعیلی در سال ۲۰۰۸ در جیجو کره جنوبی در وزن ۶۶- کیلوگرم برای تیم ملی جودو در مسابقات قهرمانی آسیا مدال طلا کسب کرده بود و خجسته بعد از هشت سال جودو ایران را در این وزن به مدال رساند.

محمد محمدی بریمانلو ، ناصر ناصری پور، مهدی فتحی پور ، وحید بنا، طاهره آذرپیوند، الهام بهرامی و دنیا آقایی دیگر نمایندگان ایران در روز نخست بودند که از دور رقابتها کنار رفتند.

Judo 1396

Judo-1395

برنامه روز دوم مسابقات

فردا شنبه در دومین روز این رقابتها جودوکاران اوزان ۸۱- تا ۱۰۰+ کیلوگرم در بخش مردان به دیدار رقبای خود می روند. در وزن ۸۱- کیلوگرم سعید ملایی جودوکار المپیکی کشورمان دور نخست استراحت دارد و در ادامه به مصاف برنده مبارزه ژاپن و چین خواهد رفت. در این وزن ۲۵ جودوکار رقابت خواهند کرد.

سعید مرادی در وزن ۹۰- کیلوگرم که ۱۹ جودوکار پیکار خواهند کرد دور نخست «هوراس» از اندوزی را پیش رو دارد و سپس به مصاف جودوکاری از ترکمنستان می رود. جواد محجوب در وزن ۱۰۰- کیلوگرم دور نخست «محمد بخشی» از افغانستان را پیش رو دارد و سپس با برنده مبارزه تاجیکستان و سوریه پیکار می کند. در این وزن ۱۵ جودوکار مبارزه می کنند. محجوب با این دو مبارزه و کسب پیروزی به نیمه نهایی می رود که باید برای رسیدن به دیدار پایانی با «نادین توشین بایار» دارنده طلا و نقره المپیک از مغولستان پیکار کند.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم هم ۱۲ جودوکار ثبت نام کرده اند که «احمد نادقی» جودوکاری از تاجیکستان را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف «تمولان باتاگولا» دارنده سه مدال برنز آسیا و نفر ۲۳ رنکنیگ جهانی از مغولستان می رود.

 زهرا باقری تنها نماینده بانوان ایران در روز دوم و در وزن ۷۸- کیلوگرم در اولین دیدار جودوکاری از چین تاپیه را پیش رو دارد و در صورت برتری باید با مغولستان پیکار کند

این دوره از مسابقات با حضور ۲۳۵ جودوکار از ۳۰ کشور امروز جمع در تاشکند آغاز شده و روز یکشنبه به پایان خواهد رسید.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.