www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۰۴ 1394/01/08

جودو جایزه بزرگ ترکیه؛ سعید ملایی به مدال برنز دست پیدا کرد

جودوکار تیم ملی کشورمان در روز دوم از رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه با برتری مقابل رقیب بلژیکی خود صاحب مدال برنز شد. به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، در ادامه روز دوم این مسابقات سعید مولایی که با چهار پیروزی و یک شکست راهی دیدار رده بندی شده بود در جدال برای کسب مدال برنز به […]

جودوکار تیم ملی کشورمان در روز دوم از رقابتهای جایزه بزرگ ترکیه با برتری مقابل رقیب بلژیکی خود صاحب مدال برنز شد.

به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، در ادامه روز دوم این مسابقات سعید مولایی که با چهار پیروزی و یک شکست راهی دیدار رده بندی شده بود در جدال برای کسب مدال برنز به مصاف “جاسمین باتیو” از بلژیک رفت و در حالی که دچار آسیب دیدگی شده بود حریف خود را در پایان 5 دقیقه مبارزه با امتیاز “وازاری” شکست داد و به مدال برنز دست پیدا کرد.

مولایی که به تازگی از وزن 73- کیلوگرم به وزن ۸۱- کیلوگرم آمده و اولین تجربه بین المللی خود را در وزن جدید پشت سر می گذاشت در چهار مبارزه متوالی خود  “حاجگولیف” از ترکمستان ،  “ویتالی دودچیگ” از اکراین ، “یاکیو اماموف” نفر ۲۰ رنکنیگ جهانی از ازبکستان و “ویکتور پنالبر” از برزیل با رنکینگ سه جهان را ضربه فنی کرد و به نیمه نهایی رسید. اوج کار مولایی برتری مقابل حریف برزیلی بود که با 17 مدال طلا ، نقره و برنز برای کسب مدال طلا به میدان آمده بود.

نماینده کشورمان که در پیکار با حریف برزیلی از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی شده بود در دیدار رده بندی مقابل “سرگئی توما” جودوکار مولداويايي اصبرل تیم امارات بازنده شد و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد.

امروز تیم ملی کشورمان دو نماینده هم در وزن ۷۳- کیلوگرم داشت که  وحید بنا دور نخست به “بابایف” از ازبکستان باخت و حذف شد و امید تیزتک هم بعد از استراحت در مرحله نخست ، دور دوم  مقابل “گانباتار” نفر ۲۱ رنکنیگ جهانی از مغولستان در پایان پنج دقیقه مبارزه بازنده شد و از جدول مسابقات کنار رفت.

فردا یکشنبه در روز پایانی این مسابقات هم تیم کشورمان دو نماینده دارد. جواد محجوب در وزن 100- کیلوگرم که 33 جودوکار ثبت نام کرده اند در گروه A دور نخست استراحت دارد و سپس با “بنجامین فلتچر ” از آلمان پیکار کند. محجوب هم اکنون در مکان 25 رنکنیگ جهانی است و فلتچر” جایگاه 37 را در اختیار دارد. در وزن 100+ کیلوگرم و در گروه B جعفر پهلوانی دور نخست استراحت دارد و سپس با “دانیل نتا” نفر هشتم رنکنیگ جهانی از رومانی مبارزه می کند.

این دوره از مسابقات با حضور 499 جودوکار از 69 کشور صبح جمعه در شهر “سامسون” ترکیه آغاز شده و عصر یکشنبه به پایان می رسد.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.