www.khabarrazmavar.ir

/اخبار المپیک پاریس/

شناسه خبر : ۱۱:۰۷ 1403/04/09

جودوی روسیه المپیک پاریس را تحریم کرد

فدراسیون جودوی روسیه اعلام کرد هیچ ورزشکاری را به خاطر شرایط “تحقیرآمیز” پیش آمده به بازیهای المپیک نخواهد فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، اینال تاسویف، نفر دوم جهان در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم رویای رقابت با تدی راینر فرانسوی را باید از سر خارج کند چرا که فدراسیون جودوی روسیه اعلام کرد هیچ جودوکاری از این کشور در بازی های المپیک پاریس شرکت نخواهد کرد. این فدراسیون “شرایط تحقیرآمیز” را دلیل انصراف نمایندگان این کشور در المپیک اعلام کرد.

به گزارش اکیپ، در حالی که ۱۷ جودوکار روسی موفق شده بودند مستقیماً سهمیه حضور در بازیهای المپیک پاریس را به دست بیاورند، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تنها به چهار نفر از آنها اجازه شرکت داد و به همین خاطر فدراسیون جودوی روسیه نیز اعلام کرد هیچ ورزشکاری در بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت نمی‌کند.

فدراسیون جودوی روسیه تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک را تصمیمی غیرورزشی دانست و آن را محکوم کرد و خواستار اصلاح کمیته بین المللی المپیک شد. در بیانیه این فدراسیون آمده است: همه می‌توانند درک کنند که بدون ورزشکاران روسی، مسابقات جودو در بازی های المپیک اعتبار ندارد و قهرمانان از کسب طلا در رویدادی که به خاطر نبود ورزشکاران روسیه سطح بالایی نخواهد نداشت راضی نخواهند بود.

این اتفاق بیشتر به سود تدی راینر فرانسوی است. قهرمان دو دوره المپیک حالا جدی‌ترین رقیبش را در بازی‌ها نخواهد دید. اینال تاسویف، قهرمان جهان در سال ۲۰۲۳ در دسته بالای ۱۰۰ کیلوگرم  جدی‌ترین رقیب “خرس فرانسوی” برای رسیدن به طلای المپیک بود.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

آموزش شگردهای مبارزه
آموزش شگردهای مبارزه
از تکنیک ضربه زدن به ساق پای حریف استفاده کن تا فرصتی برای حمله با دست‌هات پیدا کنی
خط و نشان جیک برای دانا
خط و نشان جیک برای دانا
جیک پاول برای دانا وایت پیغام فرستاد ! هرکی بفرستی ، هر کدوم از فایترهای MMA رو می‌زنم پاره می کنم !