www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۱۸ 1398/11/02

ثوری: اگر داورها بگذارند، بوکس شانس کسب ۳-۴ سهمیه المپیک دارد

رئیس فدراسیون بوکس ایران گفت: در مسابقات گزینشی المپیک اگر داورها به نحو صحیح قضاوت کنند، ایران شانس بسیار زیادی برای کسب ۳ تا ۴ سهمیه المپیک دارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، حسین ثوری در گفت وگو با ایسنا، درباره انتخاب حمیدرضا قبایی‌زاده به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون بوکس به جای شهریار رحمانی،‌ توضیح داد: تنها بحث مدیریتی در این مورد دخیل بود و رحمانی قطعا در سایر حوزه‌های فدراسیون می‌تواند به ما کمک کند. با توجه به ارتباط خوبی که قبایی‌زاده با هیات‌های استانی دارد و در جریان امور فدراسیون است، تصمیم بر آن گرفتیم که او به عنوان دبیر کنار فدراسیون باشد. در گرفتن این تصمیم نقاط ضعف یا قدرت فرد خاصی مد نظر فدراسیون نبود.

او در مورد نگرانی‌هایی که بخاطر قرارداد فدراسیون بوکس با اسپانسر تازه وارد وجود دارد نیز گفت: ما بر اساس صداقت طرفین این قرارداد را بسته‌ایم. اسپانسر ما ۵ فقره چک به ما داده است که موعد اولین چک ششم بهمن ماه است. همه چک‌ها در اختیار فدراسیون است و اگر اولین چک پاس شود، دیگر نیازی به نگرانی نیست. ضمنا باید بگویم در این قرارداد هیچ یک از طرفین در صورت عمل کردن به تعهداتشان ضرر نمی‌کنند.

رئیس فدراسیون بوکس ایران درباره عملکرد تیم ملی در رقابت‌های احمد کومرت ترکیه، توضیح داد: ما پیش از اعزام بوکسورهای خود به ترکیه نیز اعلام کرده بودیم که کسب هر نتیجه‌ای در این مسابقات برای ما رضایت بخش است، چون هدف مدال آوری نبود و به چشم یک تورنمنت تدارکاتی جهت آماده سازی تیم برای انتخابی المپیک به آن نگاه می‌کردیم. با توجه به اینکه تیم ما در شرایط بدنسازی بود و با همه این صحبت‌ها، نتایجی که بوکسورهای ایران کسب کردند کاملا رضایت بخش و دور از انتظار بود.

ثوری در مورد نگرانی کادرفنی و بوکسورهای ایران از نحوه داوری‌ها در رقابت‌های انتخابی المپیک نیز گفت: احساس من این است که تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تنها در بحث اقتصادی نیست و ورزش هم درگیر این موضوع شده است. همین که می‌خواهند میزبانی مسابقات را از ایران بگیرند، یعنی تحریم‌ها در ورزش ایران هم وارد شده‌است. این اتفاقات از سوی دشمنان برنامه ریزی شده است و من امیدوارم با توجه به اینکه مسابقات زیر نظر IOC برگزار می‌شود، مسئولان اجرایی مسابقات از حق بوکسورهای ایران پاسداری کنند.

او تاکید کرد: متاسفانه برخی کشورهای عربی و دشمنان دوست ندارند سرود ملی ایران در میادین مختلف ورزشی نواخته شود و پرچم ایران اسلامی بالا برود، به همین دلیل از همه توان خود برای ضربه زدن به ورزش ایران استفاده می‌کنند. بنده از همین رو به IOC، کمیته ملی المپیک ایران و وزارت ورزش ایران نامه زده‌ام که اگر داورها به نحو صحیح قضاوت کنند، ایران شانس بسیار زیادی برای کسب ۳ تا ۴ سهمیه المپیک دارد، به همین دلیل خواهش دارم که اقدامات لازم را تا حد امکان برای جلوگیری از این اتفاقات را انجام دهند.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.