www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 09:29 1399/05/29

تکواندو و کاراته در انتظار صدور مجوز فعالیت

تکواندو و کاراته دو رشته المپیکی ، در آستانه کسب مجوز از سرگیری تمرینات با تدوین پروتکل های بهداشتی هستند .

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، پس از شیوع و همه گیری ویروس کرونا تمام  فعالیت‌های ورزشی در کشور تعطیل شد. اگر چه فوتبال مجوز تمرین و برگزاری رقابتهای لیگ در همه سطوح را دریافت کرد، ولی برای سایر رشته‌های ورزشی تا کنون هیچ مجوزی صادر نشده است.

ادامه این وضعیت و  تعطیلی تمرینات خصوصا برای رشته‌هایی از جمله تکواندو و کاراته که سهمیه المپیک کسب کرده‌اند و باید برای حضور در این رویداد بزرگ آماده شوند، نگرانی‌هایی را از سوی مربیان و ورزشکاران در پی داشته است.

در همین رابطه امیرعباس لشگری عضو ستاد کرونا در ورزش اظهار کرد: اهمیت المپیک و کسب سهمیه از سوی تکواندو و کاراته از سوی مسئولان ورزش کشور به خوبی قابل درک است، اما در شرایط کنونی نمی‌توان بدون برنامه عمل کرد و سلامتی ورزشکاران را به خطر انداخت.

وی افزود: در این خصوص طی جلسات متعدد برای رشته‌های مختلف،پروتکل‌های بهداشتی جهت آغاز تمرینات و حتی در برخی رشته‌ها پروتکل‌های مروبط به برگزاری مسابقات تدوین شده و برای تائید و اخذ مجوز به ستاد عالی کرونا ارسال شده است.

لشگری در ادامه با اشاره به اینکه صدور مجوز آغاز فعالیت‌های ورزشی برعهده ستاد عالی کروناست،عنوان کرد: همانطور که برای فوتبال این مسیر طی شده است، این ستاد نیز پس از بررسی وضعیت کرونا در کشور، جمعبندی کلیه جوانب و پس از بررسی پروتکل‌های ارسالی ما، در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

در این شرایط به نظر می‌رسد به زودی شاهد از سرگیری فعالیت‌های رشته‌های مختلف ورزشی خصوصا المپیکی ها باشیم .

آخرین اخبار

ساعی و خلیفه اعضای جدید کمیته فنی تکواندو
ساعی و خلیفه اعضای جدید کمیته فنی تکواندو
بعد از دو هفته تعطیلی جلسات کمیته فنی فدراسیون تکواندو، اعضای این کمیته برای تعیین تکلیف کادر فنی در حالی به میز مذاکره باز می‌گردند که شاهد حضور دو عضو جدید خواهند بود.