www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۵۱ 1393/10/09

تلاشها برای المپیکی شدن کاراته ادامه دارد

ظاهرا دست اندرکاران کاراته واقعا اینبار قصد کوتاه آمدن ندارند و تلاش همه جانبه ای را برای اینکه المپیک 2020 ژاپن به یک المپیک بیادماندنی برای کاراته کاها تبدیل شود آغاز کرده اند. به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، هنوز چند روزی از دیدار رئیس انجمن کاراته ژاپن و دبیر فدراسیون جهانی با نخست وزیر […]

ظاهرا دست اندرکاران کاراته واقعا اینبار قصد کوتاه آمدن ندارند و تلاش همه جانبه ای را برای اینکه المپیک 2020 ژاپن به یک المپیک بیادماندنی برای کاراته کاها تبدیل شود آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، هنوز چند روزی از دیدار رئیس انجمن کاراته ژاپن و دبیر فدراسیون جهانی با نخست وزیر ژاپن آقای “آبه” با محوریت المپیکی شدن کاراته نگذشته است که اینبار آقای “تاکشی ساساگاوا” به دیدار وزیر علوم، ورزش، فرهنگ و تکنولوژی ژاپن آقای “شیمومورا” رفت و مستقیما نامه درخواست مشابهی را تقدیم وزیر کرد.

در این دیدار جمعی دیگر از اعضای انجمن کاراته ژاپن نیز ساساگاوا را همراهی می کردند و جو حاکم بر گفتگو بسیار مثبت ارزیابی شده است.

نکته اینجاست که افرادی که باید برای ورود رسمی کاراته به المپیک تصمیم بگیرند اعضای کمیته بین المللی المپیک IOC هستند نه مسئولان دولتی ژاپن! با این حال چرا آقای ساساگاوا با حمایت فدراسیون جهانی این دیدارها را پیگیری می کند مشخص نیست. مگر آنکه بپذیریم مسئولان دولتی ژاپن به عنوان میزبان رقابتهای المپیک تابستانی 2020 از قدرت تاثیرگذاری قابل توجهی برخوردارند و مسئولان کاراته نیز امیدوارند این قدرت بتواند در تصمیم گیری های نهایی موثر واقع شود.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.