www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۴۲ 1400/02/15

تثبیت جایگاه مردان المپیکی تکواندو ایران در رنکینگ ماه می

فدراسیون جهانی تکواندو جدیدترین رده بندی بهترین های جهان را در رنکینگ المپیکی اعلام کرد که مردان المپیکی کشورمان جایگاه خود را تثبیت کردند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری رقابت‌ها، از ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹(۱۰ آگوست ۲۰۲۰) اعلام کرد امتیازات رنکینگ از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۰ ثابت مانده و هیچ امتیازی از ورزشکاران کسر نمی‌شود که حالا و با برگزاری رویدادهای بین المللی دارای امتیاز، احتساب امتیازات رنکینگ آغاز شده است. با اعلام WT از ماه مارس تا جولای ۲۰۲۱ هیچ کسر امتیازی برای رویدادهای برگزار شده در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انجام نمی‌شود.

در رده‌بندی جدید اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۳۱۲/۸۴ امتیاز در رده ششم قرار گرفت؛ حسین لطفی دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن با ۵۶/۵۰ امتیاز رده هفتاد و پنجم را به خود اختصاص داد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۲۸۸/۵۶ امتیاز جایگاه خود در رده هفتم را حفظ کرد، سروش احمدی با ۲۲۴/۸۴ امتیاز همچنان در جایگاه سیزدهم باقی ماند و امیرمحمد بخشی نیز با ۱۵۲/۴۲ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۰۸/۲۴ امتیاز در رده سی و هفتم قرار دارد و علی اشکوریان نیز با ۱۰۵ امتیاز رده سی و نهم را به خود اختصاص داده است. جاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۲۵۲/۱۰ امتیاز جایگاه هشتمی را به خود اختصاص داده است. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با ۱۲۲/۶۵ امتیاز رده سی و پنجم را در اختیار دارد.

اما در گروه زنان مهلا مؤمن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۸۲/۵۱ امتیاز رده شصت و پنجم را به نام خود ثبت کرده است. در وزن ۵۷- کیلوگرم پریسا جوادی با ۶۶/۰۹ امتیاز در رده شصت و سوم جای گرفته است. یلدا ولی نژاد و ناهید کیانی نیز که به تازگی وزن خود را تغییر داده اند به ترتیب با ۳۱/۳۰ و ۲۶/۲۸ امتیاز در رده ۱۲۱ و ۱۳۹ قرار گرفتند.

در وزن ۶۷- کیلوگرم کیمیا همتی با ۷۷ امتیاز رده چهل و نهم را به نام خود ثبت کرده است؛ ملیکا میرحسینی نیز با ۵۲/۶۷ امتیاز در جایگاه شصت و سوم قرار دارد. در وزن ۶۷+ کیلوگرم نیز زهرا پوراسماعیل با بدست آوردن مدال طلا و ۶۹/۸۳ امتیاز در رده پنجاه قرار گرفته است. اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن با ۵۲/۸۱ امتیاز در رده شصت و دوم جای دارد.

جایگاه پاراتکواندوکاران در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو

فدراسیون جهانی همچنین رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه می را اعلام کرد. که بر همین اساس مهتاب نبوی نخستین بانوی پاراتکواندوکار کشورمان با ۸۲/۵۰ امتیاز همچنان در رده نخست وزن ۵۸- کیلوگرم (K41) قرار دارد. سعید صادقیان‌پور در وزن ۶۱- کیلوگرم (K42) با ۲۰۸/۵۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد. سجاد جوانبخت در این وزن و کلاس ۴۴ با ۵۰/۳۴ امتیاز در رده دوازدهم جای گرفته است.

محمدرضا شعبانی در وزن ۷۵- کیلوگرم (K42) با کسب ۸۳/۵۳ امتیاز رده ششم را به خود اختصاص داده است و مهدی کردلو دیگر نماینده این وزن با ۱۰/۹۸ امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد. احمد نریمانی هوگوپوش وزن ۷۵+ کیلوگرم (K42) نیز با ۱۹۱/۳۰ امتیاز صدرنشینی خود را حفظ کرد. مهدی بهرامی آذر در وزن ۷۵+ کیلوگرم (K43) با ۱۰۶/۵۰ امتیاز به جایگاه دومی خود تداوم بخشید. مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (K44) با ۱۹۱/۸۴ امتیاز در رده سومی قرار دارد.محمود جعفرزاده نیز با ۵۱/۵۴ امتیاز در رده پانزدهم جای گرفته است. علیرضا بخت در این وزن در رده چهل و هفتم قرار دارد.

اصغر عزیزی پاراتکواندوکار وزن ۷۵+ کیلوگرم (44 K) با ۱۴۷/۱۸ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی قرار گرفت. حامد حق‌شناس دیگر نماینده کشورمان در این وزن با ۵۰/۳۸ امتیاز رده چهاردهم را به خود اختصاص داد. محسن عبدی در این وزن نیز جایگاه پنجاه و نهم را در اختیار دارد.

گفتنی است؛ پاراتکواندو برای نخستین بار در بازی‌های پارالمپیک توکیو برگزار می‌شود که مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی موفق شدند سهمیه حضور در این رقابت‌ها را کسب نمایند. در گروه بانوان نیز فاطمه دودانگه و رایحه شهاب دو نماینده پاراتکواندو ایران هستند که قرار است در رقابت‌های کسب سهمیه پارالمپیک شرکت کند.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.