www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۹:۱۲ 1402/12/15

بوکس گزینشی المپیک/ شروع خوب شه‌بخش و قشلاقی

دو نماینده بوکس ایران در دومین روز مسابقات گزینشی المپیک موفق به شکست حریفان پرقدرت خود شدند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، روز دوم رقابت‌های بوکس گزینشی قهرمانی جهان شب گذشته (دوشنبه – 14 اسفند ماه) در شهر بوستو آرسیتسیو ایتالیا آغاز شد و دانیال شه‌بخش و میثم قشلاقی نمایندگان کشورمان کار خود را با پیروزی مقابل رقبای خود آغاز کردند.

در وزن 57 کیلوگرم، دانیال شه‌بخش مقابل یوئی فینول دارنده مدال نقره المپیک 2016 ریو از ونزوئلا قرار گرفت و در هر سه راند مقابل حریف خود برتری داشت و به پیروزی رسید. شه‌بخش‌ در مرحله بعد با شکور‌ اوزوف‌ از ترکمنستان مبارزه می‌کند.

میثم قشلاقی در وزن 80 کیلوگرم به مصاف لاکشیا چاهار بوکسور جوان هندی رفت و در راند سوم حریف خود را ناک‌اوت کرد تا در دور بعد به مصاف برنده نمایندگان مکزیک و سنگال برود.

در ادامه مسابقات، امروز (یکشنبه – 15 اسفند ماه) علی حبیبی‌نژاد در وزن 63.5 کیلوگرم به مصاف نماینده اتیوپی برود و مسلم مقصودی در وزن 71 کیلوگرم با بوکسوری از فلسطین دیدار خواهدکرد.

در این رقابت‌ها فونتانا سرمربی کوبایی  هدایت ملی‌پوشان کشورمان را به عنوان سرمربی برعهده دارد و همایون امیری و محمد عاشری‌ به‌عنوان‌ مربی، کادرفنی اعزامی را تشکیل می‌دهند.

رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز یکشنبه با حضور 632 بوکسور از 112 کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده است و تا بیست و یکم  اسفند ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شوند.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.