www.khabarrazmavar.ir

چهارشنبه روز سرنوشت موسوی:

شناسه خبر : 16523 ۱۵:۵۲ ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

بوکس ایران در آستانه نخستین مدال قهرمانی جهان

سید شاهین موسوی فردا در مبارزه ای حساس به مصاف نماینده سرشناس فیلیپینی می رود و در صورت پیروزی مدال برنز جهانی خود را قطعی می کند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، رقابتهای بوکس قهرمانی جهان از ۱۸ شهریور با حضور ۳۶۵ بوکسور از ۷۸ کشور در یکاترینبورگ روسیه آغاز شده و در حال برگزاری است.

۶ بوکسور از کشورمان با سرمربیگری علیرضا استکی در این رقابتها شرکت کرده اند. ملی پوشان ایران تا این لحظه با کسب ۵ برد عملکرد نسبتا قابل قبولی در این رقابتها از خود به نمایش گذاشته اند و یک نماینده از کشورمان نیز تا آستانه تاریخ سازی در بوکس ایران پیش رفته است.

از میان نمایندگان کشورمان سبک وزن ترین بوکسور مسلم مقصودی در وزن ۶۳ کیلوگرم بود که در اولین مبارزه خود با قبول شکست مقابل وریپا از تایلند از گردونه رقابتها حذف شد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم سجاد کاظم زاده مقابل گرولی لاشا از گرجستان که سابقه قهرمانی جوانان اروپا را نیز در کارنامه دارد شکست خورد و حذف شد.

موفق ترین نماینده ایران در این مسابقات سید شاهین موسوی در ۷۵ کیلوگرم بود که در اولین دیدار مقابل نماینده ای از چین تایپه به پیروزی رسید. در دومین دیدار نماینده فلسطین مغلوب ملی پوش کشورمان شد و در سومین مبارزه نیز موسوی با پیروزی مقابل بوکسور چینی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

احسان روزبهانی المپین ملی پوش کشورمان که به تازگی به وزن اصلی خود(۸۱ کیلوگرم) بازگشته است در مبارزه نخست خود مقابل استنیسکو بوکسور اهل اسلواکی به پیروزی رسید. در دومین مبارزه وی به مصاف ویتاکر از انگلیس رفت که سابقه قهرمانی در قاره اروپا را در کارنامه خود دارد. وی علیرغم ارائه نمایشی قابل قبول موفق به کسب نظر موافق داوران نشد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۹۱ کیلوگرم محمد شوریان رودرروی طارق محمد علی بوکسورعراقی به برتری رسید اما در دور بعد وی مغلوب آدام هاموری از مجارستان شد و حذف شد.

 در سنگین وزن (۸۱+) ایمان رمضانپور در اولین مبارزه خود مقابل روگاوا اوکراینی شکست خورد و از رقابتها کنار رفت.

فردا در روز مهم بوکس ایران موسوی به مصاف اومیر مارسیال بوکسور فیلیپینی می رود. این بوکسور قهرمانی جوانان جهان، قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا، برنز بازیهای آسیایی جاکارتا و دو طلای بازیهای شرق آسیا را در کارنامه دارد.

پیش از این دو بوکسور ایرانی در رقابتهای جام جهانی موفق به کسب مدال برنز شده بودند اما بوکسوری از کشورمان موفق نشده است در مسابقات قهرمانی جهان به مدال برسد. با این حساب موسوی در صورت پیروزی به نتیجه ای تاریخی در بوکس ایران دست پیدا می کند.

آخرین اخبار

آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
محمد پارسایی آخرین نماینده بوکس ایران در چارچوب مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان آسیا امروز در نیمه نهایی به مصاف نماینده تاجیکستان خواهد رفت.
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
کمتر از دو ماه تا برگزاری مبارزه دیدنی قهرمانی سنگین وزن جهان بین آنتونی جاشوا و اندی رویز فاصله داریم.