www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۵۳ 1397/08/19

برنز جهانی به درفشی پور رسید/ پایان کار شاگردان هروی با کسب ۴ مدال طلا، نقره و برنز

هامون درفشی پور در وزن ۶۷- کشورمان با شکست نماینده اسپانیا مدال برنز مسابقات جهانی را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ،  بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح روز سه شنبه هفته گذشته به میزبانی شهر مادرید و با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» آغاز شده است.

هامون در دیدار رده بندی موفق شد رائول کوئروا از اسپانیا را ۶ بر صفر شکست دهد و اولین مدال برنز جهانی خود را کسب کند.

هامون درفشی پور پس از استراحت در دور اول، دور دوم مقابل ریان اونیل از کانادا ۱ بر صفر پیروز شد. مقابل آلبرتو گالوز از پاناما پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران در هانتی برنده شد. در سومین دیدار هم مقابل دیوید کوهن آلمانی به تساوی صفر صفر رسید و با رای داوران برنده تاتامی شد.

هامون در مبارزه چهارم خود ۲ بر یک رافیض حسنوف آذربایجانی را شکست داد. او در نیمه نهایی ۲ بر صفر مقابل استیون داکوستا فرانسوی دارنده عنوان سومی جهان شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.

لازم به یادآوری است، امروز در فینال مسابقات جهانی بهمن عسگری در وزن ۷۵-کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، سجاد گنج زاده در وزن ۸۴- کیلوگرم به مدال نقره دست یافت، ذبیح الله پورشیب نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم تیم ملی کشورمان به مدال برنز دست یافت. هامون درفشی پور هم به عنوان آخرین کاراته‌کای کشورمان در بخش انفرادی با شکست نماینده اسپانیا به مدال برنز رسید.

با این حساب شاگردان هروی موفق به کسب با کسب ۴ مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان دادند.

در بخش بانوان نیز تنها سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان با پیروزی مقابل حریف روس صاحب مدال برنز جهان شد.

آخرین اخبار