www.khabarrazmavar.ir

رضا مهماندوست :

شناسه خبر : ۱۹:۲۰ 1399/02/31

برای پول از ایران نرفتم/ اگر شرایط فراهم شود همین فردا می‌آیم

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اینکه گفته می شود برای پول از ایران خارج شده‌ام درست نیست بلکه به خاطر دروغ‌هایی که گفتند از تکواندو ایران فاصله گرفتم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، رضا مهماندوست سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص عدم پرداخت مطالباتش توسط فدراسیون آذربایجان و اینکه بخاطر مسائل مالی ایران را ترک کرد گفت: ما حدود ۱۰ ماه پرداخت معوقه داشتیم اما این‌طور نیست که مطالبات ما پرداخت نشود. به اندازه ۹ ماه به ما پولی پرداخت نکرده‌اند. اینکه من بخاطر پول از ایران جدا شدم، صحت ندارد، بلکه بابت دروغ‌هایی که رد و بدل شد از تکواندو ایران فاصله گرفتم. من با خلوص نیت برای کشورم ایران کار می‌کردم اما کسانی که در رأس کار بودند و در سیستمی که فرمانده اش آقای پولادگر بود با دروغ با من صحبت می‌کردند. من را از کار کردن دلسرد می‌کردند ولی من همه آنها را بخشیدم و حلالشان کردم.

وی که با برنامه «ورزش ایران» از رادیو ایران گفتگو می‌کرد پیرامون بازگشت احتمالی به ایران گفت: همه کسانی که این گفتگو را می‌شنوند به خوبی می‌دانند که من عاشق ایران و مردم ایران هستم اما وقتی شرایط مهیا نباشد چنین امری امکان پذیر نیست و با شرایط موجود من نمی‌توانم در خدمت ایران باشم. اگر شرایط مهیا شود همین فردا من در ایران خواهم بود. البته این را بگویم که من به ایران برمی گردم ولی در حال حاضر مربیان بسیار خوبی در ایران مشغول فعالیت هستند و به هیچ عنوان به این فکر نمی‌کنم که جای کسی را بگیرم.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو کشورمان افزود: در صورتی که گروهی سر کار هستند حسن نیت خود را نشان دهند و یا اینکه گروه جدیدی روی کار بیایند این امکان وجود دارد من مجدد بتوانم در ایران فعالیت کنم. مربیان ایران کارشان را به درستی انجام می‌دهند. عسکری که اکنون هدایت تیم ملی را برعهده دارد، یکی از مربیان آگاه و خوب است و قبل از ایشان هم نفرات خوبی هدایت تیم ملی را برعهده داشتند. اینکه مردم به من لطف دارند نکته دیگری است.

مهماندوست در خصوص انتقال ورزشکاران ایرانی با خود به کشور آذربایجان گفت: من نقشی در انتقال ورزشکاران ایرانی به آذربایجان نداشتم. در شرایط فعلی آذربایجانی‌ها چون در تکواندو به سطحی رسیده‌اند که دیگر نیازی به جذب مهاجر ندارند. این اتفاق نمی‌افتد و دیگر تکواندو کار لژیونر جذب نمی‌کنند و در حال حاضر تمرکز خود را بر روی پرورش ورزشکاران این کشور گذاشته‌ام.

وی در خصوص سجاد مردانی شاگرد سابق خود تصریح: سهمیه‌های المپیک از طریق رنکینگ تقسیم شده و خیلی حیف شد که این تکواندوکار برجسته دنیا در المپیک حضور ندارد. مردانی برای کسب سهمیه المپیک باید امیدوار باشد که یکی از ورزشکاران در وزن ۸۴+ کیلوگرم دچار مشکل شود که وی بتواند در المپیک جایگزینش شود. به جرأت می گویم مردانی جزو ۴ نفر برتر وزن خودش است و حیف است در المپیک حضور نداشته باشد.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص به تعویق افتادن رقابت‌های المپیک یادآور شد: ما چون ورزشکار آسیب دیده نداشتیم ضرر کرده‌ایم. ورزشکاران ما پا به سن گذاشته‌اند که این شرایط خوبی برای تکواندو بوجود نمی‌آورد. برای زنده نگه داشتن این سیستم کار سختی پیش رو داریم.

مهماندوست در پایان گفت: با توجه به حساسیتی که فدراسیون تکواندو آذربایجان دارد ما تمرینات را قطع نکردیم و حتی در دوران قرنطینه، از طریق فضای مجازی پیگیری می‌کردیم. هم اکنون نیز اردوی آماده سازی را در کمپ تمرینی خارج از باکو در ۲۵ کیلومتری این شهر برپا کرده‌ایم.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.