www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۰۶ 1399/08/18

بدون خط و خش، تنها با پرداخت ۲۵۰هزارتومان / گوش شکسته‌های تقلبی!

جوانان و ورزشکاران تازه کار در رشته های کشتی و رزمی به گوش شکسته علاقه دارند و همین امر باعث شده تا برخی از سودجویان اقدام به شکستن گوش به صورت دستی کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، از گذشته تاکنون وقتی کسی مدعی کشتی‌گیر بودن یا بوکسوری است ابتدا به گوش‌هایش نگاه می‌کنند تا ببینند شکسته یا نه.

گوش شکسته‌ها در بین جامعه ورزشی و حتی محلات قدیمی‌تر از احترام ویژه‌ای برخوردار هستند؛ میان جوان‌ترها هم گویا امتیاز ویژه برای برتری یا با ابهت بودن در بین هم سن‌وسالان خودشان است.

بدون درد و زخم گوش شکسته شوید!

این امر سبب شده تا عده‌ای سودجو با گوش‌های مردم کسب و کار راه بیندازند، کافیست سری به صفحات مجازی بزنیم تا تبلیغات این افراد را با شعارهای مختلف پیدا کنیم.

لازم است بدانید گوش شکستن چگونه رخ می‌دهد؛ هنگامی که ضربه‌ی شدیدی به گوش وارد می‌شود سبب خونریزی در میان غضروف و بافت پوست می‌شود و این امر هماتوم یا خون مردگی را به وجود می‌آورد.

گوش شکستگی بیش‌تر در میان ورزشکاران رشته‌هایی همچون کشتی، بوکس، راگبی و رزمی رواج دارد، جراحت اصطکاکی مکرر به گوش باعث این امر است، به عنوان مثال هنگامی که گوش یک کشتی‌گیر بطور مکرر توسط حریفان فشرده و مورد اصطکاک قرار می‌گیرد، غضروف و پوست گوش وی به دلیل خونریزی از هم جدا و سبب جمع شدن خون زیر پوست می‌شود.

برای جویا شدن از عوارض این پدیده با رئیس هیأت پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت‌وگویی را انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

رضاگلدوزیان درخصوص شکسته شدن گوش ورزشکاران حرفه‌ای اظهار داشت: ورزشکاران حرفه‌ای وقتی گوش‌شان می‌شکند باید هماتوم یا خون جمع شده در داخل گوش را تخلیه کنند وگرنه سبب بد شکلی و کاهش شنوایی گوش می‌شود.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی خراسان رضوی ادامه داد: باید در همان ابتدا که گوش دچار شکستگی می‌شود با یک سرنگ هماتوم را تخلیه کنند که گوش کم شنوا نشود و عفونت نکند، اما اگر دست‌کاری شود مانند هر زخم دیگری خطرناک است و عفونت می‌کند.

وی تاکید کرد: کسانی که بدون درگیری در ورزش این کار را انجام می‌دهند در واقع به بدن آسیب می‌رسانند و این کار بسیار خطرناکی است.

گلدوزیان در باره عوارض شکستن گوش به صورت دستی عنوان کرد: غضروف گوش خون‌رسانی بسیار کمی دارد، ممکن است زخم دچار عفونت شده و مقداری از گوش از دست برود، در جریان مسابقه هم این اتفاق برای ورزشکار بیفتد خطرناک است اما در صد خطر عفونت در روش دستی بسیار بالاتر است.

رئیس هیأت پزشکی ورزشی خراسان رضوی ادامه داد: ممکن است عفونت تمام بافت‌های گوش تا گردن را فرا بگیرد چرا که از زیر پوست این قسمت‌ها به یکدیگر راه دارند و سبب تب شدید نیز می‌شود.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.