www.khabarrazmavar.ir

انجمن‌ها در فدراسیون ها استقلال دارند

شناسه خبر : 15985 ۱۸:۱۲ ۱۳۹۸/۰۵/۱۹

اسبقیان: امکان تشکیل فدراسیون جدید نیست

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: تلاش این است که انجمن‌های ما در فدراسیون‌های تحت پوشش استقلال خود را حفظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی درباره اینکه چرا شما اصرار دارید بعضی از رشته‌های رزمی به فدراسیون های دیگر بروند در حالی که برخی از این رشته‌ها جایگاه بین‌المللی دارند، اظهار داشت: تمام تلاش وزارت ورزش این است که انجمن‌ها استقلال خود را در فدراسیونی که تحت پوشش قرار می‌گیرند، حفظ کنند. با توجه به اینکه سیاست نظام، چابکسازی و کوچک کردن ساختارهاست، شرایط تشکیل فدراسیون جدید امکان‌پذیر نیست، بنابراین انجمن‌ها باید استقلال خود را داشته باشند. در شورای برون‌مرزی هم آقای داورزنی به مسائل اعزام‌های آنها توجه دارد و به انجمن‌ها احترام می‌گذارد. از طرفی، رؤسای فدراسیون‌ها هم استقلال انجمن‌ها را مراعات می‌کنند، غیر از این باشد، وزارت ورزش موردی ورود می‌کند و اگر اختلاف نظر باشد، حل خواهد شد.

وی درباره اینکه برای برخی از رشته‌ها فدراسیون بین‌المللی وجود دارد، آیا این امکان وجود دارد که شرایط متمایزی برای این رشته‌ها دیده شود، خاطرنشان کرد: شخص وزیر و داورزنی تأکید دارند در فدراسیون‌ها استقلال انجمن‌ها حفظ شود. در برنامه‌های برون‌مرزی فدراسیون‌ها هم اگر اعزامی وجود دارد، براساس سیاست وزارت ورزش تصمیم گرفته می‌شود. در خصوص رشته‌هایی که در بازی‌های اصلی رقابت می‌کنند، تلاش این است که بهترین شرایط را داشته باشند. به همین دلیل است که چند رشته را به فدراسیون ووشو و کاراته فرستادیم. تمامی مسابقات رسمی مورد حمایت هستند، مثلا اگر کوراش در بازی‌های آسیایی بود، مورد توجه وزارت ورزش و کمیته قرار داشت.

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.