www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۴۱ 1400/09/28

آقای صالحی امیری، ۱۶ هزار ورزشکار جوجیتسو براساس کدام داده ها و آمار است؟!

رئیس کمیته ملی المپیک در نامه ای به مدیرکل فدراسیون بین‌المللی جوجیتسو، آمار ورزشکاران فعال در ایران را ۱۶ هزار نفر اعلام کرد که این رقم کمی عجیب و شاید هم غیرواقعی به نظر برسد.

در نامه سیدرضا صالحی امیری خطاب به جواشیم تامفارت آمده است:

“آقای جواشیم تامفارت گرامب
مدیرکل فدراسیون بین المللی جوجیتسو

امیدوارم در زمان دریافت این نامه در سلامتی کامل به سر ببرید
نامه مورخه ۵/مهر/۱۴۰۰ حضرتعالی واصل گردید و از شما بابت حمایت ارزشمندتان از جوجیتسو ایران سپاسگزارم.
انجمن جوجیتسو ایران به عنوان یکی از فعال ترین انجمن های ورزشی با ۱۶۰۰۰ ورزشکار فعال توانسته است نقش مهمی در سلامت بدنی و روحی نسل جوان در ایران ایفاد نماید.
بدین وسیله به استحضار حضرتعالی می رساند که انجمن جوجیتسو ایران توسط کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و قطعا مورد حمایت این کمیته می باشد.
از همکاری و مساعدت حضرتعالی صمیمانه سپاسگزارم.

ارادتمند شما
سیدرضا صالحی امیری”

 

در این که جوجیتسو ایران در سال های نه چندان دور موفقیت های قابل توجهی در عرصه های بین المللی، قاره ای و جهانی به دست آورده، شکی نیست. اما این تعداد ورزشکار فعال در جوجیتسو jjif کشورمان کمی عجیب و گاهی غیرواقعی به نظر می رسد. چرا که به غیر از جوجیتسو jjif چند جوجیتسو دیگر نیز در ایران فعالیت می کنند که حتی با در نظر گرفتن جمعیت آنها نیز تعداد جوجیتسوکاران کشورمان باز هم به رقم ۱۶ هزار نمی رسد.

به هرحال خوب است رئیس کمیته ملی المپیک پاسخ دهد که این تعداد آمار براساس کدام داده ها اعلام شده است؟ ضمن این که اگر بنا بر حمایت از انجمنی خاص است، احتمالا روش های دیگری نیز وجود دارد!

 

آخرین اخبار