www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۰:۵۲ 1401/09/27

۶ برنز ایران در روز سوم کاراته قهرمانی آسیا/ مهدی زاده، عسگری و پورشیب حذف شدند

در روز سوم مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ نمایندگان ایران صاحب ۶ مدال برنز شدند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سومین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ به میزبانی تاشکند ازبکستان با برگزاری مسابقات کاتا و کومیته بزرگسالان به پایان رسید.

در پایان مسابقات تیم های کومیته آقایان و بانوان بزرگسالان ۶ مدال برنز کسب کردند. سارا بهمنیار، فاطمه سعادتی، مبینا حیدری و لیلا برجعلی در کومیته بانوان و علی مسکینی و صالح اباذری در کومیته آقایان موفق به کسب مدال برنز شدند.

رقابت‌های فینال کومیته انفرادی سه‌شنبه برگزار می‌شود.

به این ترتیب تا پایان روز سوم نمایندگان کاراته ایران موفق به کسب ۶ طلا، ۶ نقره، ۱۷ برنز و مجموع ۲۹ مدال شدند.

نتایج نمایندگان کاراته ایران در روز سوم این رقابت ها به شرح زیر است:

کاتای انفرادی بانوان:

فاطمه صادقی با ۲۴.۰۶ در جایگاه دوم گروه خود قرار گرفت و راهی دور بعدی مسابقات شد. صادقی در دور دوم با ۲۴.۲۸ امتیاز در جایگاه دوم گروه خود قرار  گرفت و راهی دیدار رده بندی شد. نماینده کاتای ایران روز سه شنبه شانس خود را برای کسب نشان برنز امتحان خواهد کرد.

کومیته بانوان:

در وزن ۵۰- کیلوگرم، سارا بهمنیار در نخستین مبارزه خود با نتیجه ۲ بر صفر از سد فونگ از ماکائو عبور کرد و در دور دوم نیز مقابل ایسائوا از قرقیزستان ۸ بر ۵ به برتری رسید اما در نیمه نهایی ۴ بر ۲ مغلوب گو شیائو از چین تایپه شد به دیدار رده بندی رفت. بهمنیار در دیدار رده بندی ۳ بر ۲ چاندران از مالزی را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۵- کیلوگرم، فاطمه سعادتی در مبارزه اول خود در هانتی برابر یارداولت از قزاقستان به برتری رسید اما در مبارزه دوم با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب هوانگ از ویتنام شد و با توجه به راهیابی حریف ویتنامی به فینال، سعادتی راهی دیدار رده بندی شد. نماینده کاراته ایران در رده بندی چوی وان از هنگ کنگ را ۴ بر ۳ شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۱- کیلوگرم، آتوسا گلشادنژاد در مبارزه اول خود با نتیجه ۳ بر صفر مقابل تویتونوا از قرقیزستان شکست خورد و با توجه به راهیابی نماینده قرقیزستان به فینال، گلشاد نژاد راهی جدول شانس مجدد شد. نماینده کاراته ایران در شانس مجدد مقابل دهیمان از هند ۵ بر صفر برنده شد تا برای کسب مدال برنز مقابل حریف ویتنامی قرار گیرد. وی برای کسب مدال برنز مقابل نگوین از ویتنام یک بر صفر شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، مبینا حیدری در مبارزه اول خود الیکول از قزاقستان را ۱۱ بر صفر شکست داد اما در دور دوم مقابل تی دین لز ویتنام با نتیجه ۳ بر ۳ در سنشو بازنده شد تا راهی دیدار رده بندی شود. حیدری در رده بندی مقابل وونگ از هنگ کنگ ۵ بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم، لیلا برجعلی در مبارزه اول خود خاکاوونی از اندونزی را ۳ بر ۲ شکست داد اما در مبارزه بعدی و در حالی که تا ۳ ثانیه به پایان مبارزه برنده بود، ۴ بر ۳ مغلوب یوکوسا از ژاپن شد تا راهی دیدار رده بندی شود. برجعلی در مبارزه برای کسب  برنز ۴- ۴ (سنشو) یان یو از چین تایپه را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

کاتای انفرادی آقایان:

علی زند با ۲۳.۲۶ امتیاز در جایگاه چهارم گروه خود قرار گرفت و راهی دور بعدی شد. زند در دور دوم با ۲۳.۷۴ امتیاز در رده سوم ایستاد و راهی دیدار رده بندی شد. زند روز سه شنبه شانس خود را برای مدال برنز امتحان خواهد کرد.

کومیته آقایان:

در وزن ۵۵- کیلوگرم، پوریا اقدسی در مبارزه اول خود با نتیجه ۴ – ۴ در سنشو مغلوب علی بارز از عراق شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، علی مسکینی در مبارزه نخست خود ۸ بر صفر یوسوپوف از تاجیکستان را شکست داد و در دور دوم نیز برابر زینالدینو از ازبکستان ۸ بر ۵ به برتری رسید اما در مرحله نیمه نهایی ۹ بر ۳ مقابل حریف خود از کویت مغلوب شد تا راهی دیدار رده بندی شود. مسکینی در دیدار رده بندی الباشر از عربستان را ۲ بر یک شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۷- کیلوگرم، امیر مهدیزاده در مبارزه نخست خود ۶ بر ۳ از سد باتیگان فلیپینی عبور کرد اما در دومین دور ۳ بر ۲ مغلوب هوتاپا از اندونزی شد و با توجه به شکست هوتاپا مقابل نماینده ژاپن، مهدی زاده از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری در دور نخست ۵ بر صفر کومار از هند را شکست داد و در مبارزه دوم نیز مقابل نورلنو از قرقیزستان ۴ بر صفر پیروز شد اما در دور سوم برابر الجنابی از کویت ۵ بر ۳ شکست خورد و با شکست این کاراته کای کویتی برابر حریف عربستانی، عسگری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب در دور اول ۵ بر صفر از سد ایبراگیمو نماینده ازبکستان گذشت اما در مبارزه دوم خود برابر یولداشو از قزاقستان هانسوکو شد. با شکست نماینده قزاقستان برابر الجعفری از اردن، پورشیب با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفت.

اما در وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری در مبارزه نخست خود با اشتباهات فاحش داوری و با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب کیو هیراتا از ژاپن شد. در این مبارزه قضاوت یک طرفه داوران به اندازه ای مشهود بود که اعتراض تماشاگران روی سکو را نیز به دنبال داشت.

با راهیابی کیو هیراتا به فینال، صالح اباذری راهی جدول شانس مجدد شد. اباذری در جدول شانس مجدد ابتدا حریف پاکستانی خود را ۸ بر صفر شکست داد و سپس با پیروزی ۳ بر صفر مقابل ماجد عراقی صاحب مدال برنز شد.

پرونده مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ روز سه شنبه بسته می شود.

آخرین اخبار