www.khabarrazmavar.ir

مسابقات جهانی کاراته - اسپانیا

شناسه خبر : 13104 ۱۷:۰۶ ۱۳۹۷/۰۸/۲۰

کاراته برای اولین بار نایب قهرمان جهان شد/ ایران در کومیته تیمی بالاتر از همه دنیا

تیم ملی کاراته ایران در پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان درحضور ۱۴۰ کشور دنیا برای اولین بار عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح روز سه شنبه هفته گذشته به میزبانی شهر مادرید و با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» آغاز شده و امروز(یک شنبه) با برگزاری مسابقات کومیته تیمی به پایان رسید.

در چارچوب این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان، تیم ملی کومیته تیمی مردان ایران موفق شد با شکست حریفان خود به فینال مسابقات جهانی راه یابد. مردان کاراته ایران موفق شدند در فینال بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی اسپانیا با شکست ترکیه برای سومین بار بر سکوی قهرمانی جهان بایستند.

در پایان این رقابت‌ها کاراته ایران در حضور ۱۴۰ کشور از دنیا موفق شد برای اولین بار عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی را از آن خود کند. در این دوره از رقابت‌ها ژاپنی‌های چشم بادامی که صاحب کاراته دنیا هستند عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. ژاپنی‌ها با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره  و ۲ مدال برنز سکوی قهرمانی دنیا را فتح کردند. تیم ملی کاراته ایران نیز با کسب ۲ مدال طلا، یک مدال نقره و ۴ مدال برنز عنوان نایب قهرمانی را پس از ۴۴ سال از آن خود کرد. فرانسوی ها هم با کسب ۲ مدال طلا سکوی سوم را تصاحب کردند.  اسپانیا میزبان این دوره از رقابت‌ها نیز با کسب یک مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز در رده چهارم ایستاد.

البته تیم ملی کومیته ایران با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز در مسابقات کومیته انفرادی موفق شد بالاتر از تمام دنیا قرار بگیرد. حتی تیم‌های ژاپن، ایتالیا و المان مدعی نیز نتوناستند به کاراته‌کا های ایران برسند.

تیم ملی کشورمان با دو طلای کومیته تیمی و بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم، یک نقره سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم و ۳ برنز توسط ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم، هامون درفشی پور در وزن ۶۷- کیلوگرم، سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم  و کاتای تیمی(شهرجردی، دلیخون و زند) در این مسابقات به کار خود در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پایان داد.

در بخش بانوان نیز در مجموع کومیته تیمی، انفرادی، کاتای تیم و انفرادی تنها یک مدال توسط بهمنیار در کومیته انفرادی کسب شد و در دیگر بخش‌ها نتایجی کسب نشد. ستاره موسوی به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی کاراته را در این رقابت‌ها برعهده داشت.

شهرام هروی نیز به عنوان سرمربی تیم ملی، شهاب سلطانی، حسین روحانی، سعید حسنی پور به عنوان مربیان تیم ملی و خواجوی نیز به عنوان مربی بدنساز مسئولیت این تیم را در این دوره از رقابت‌ها برعهده داشتند.

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.