www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۵۳ 1394/03/22

ژانگ يو جيه: ووشوي ايران از قدرت هاي جهان است

سرمربی چینی ساندای زنان ايران، گفت: ووشوي ايران از قدرت هاي جهان است و به همين دليل پيشنهاد همكاري با فدراسيون اين كشور را پذيرفتم. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت فدراسیون ووشو ، “ژانگ یو جیه” که نزدیک به 40 روز است مربیگری تیم های ملی سانداي زنان را […]

سرمربی چینی ساندای زنان ايران، گفت: ووشوي ايران از قدرت هاي جهان است و به همين دليل پيشنهاد همكاري با فدراسيون اين كشور را پذيرفتم.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت فدراسیون ووشو ، “ژانگ یو جیه” که نزدیک به 40 روز است مربیگری تیم های ملی سانداي زنان را بر عهده گرفته است، در خصوص قبول اين مسووليت اذعان کرد: زمانی که پیشنهاد همکاری با تیم ساندا ایران به من داده شد استقبال کردم. باتوجه به اینکه تیم ساندای ایران بعد از چین در مکان دوم دنیا قرار دارد این پیشنهاد را پذيرفته و بعد از انجام صحبت های نهایی به ایران آمدم و قرار دادم را امضا کردم.

وی در خصوص سطح ساندای زنان ایران گفت: شناخت زیادی از ووشوی ایران نداشتم اما چند تن از قهرمانان ایرانی را که در مسابقات بین المللی رقبایم بودند می شناسم.

يو جيه با تاكيد براينكه هم اكنون تمرینات تیم ملی جوانان را پیگیری می کند، گفت: ووشو ایران جوانانی در ساندا دارد که به لحاظ جسمانی بسیار پر قدرت هستند و حتی باید بگویم که این جوانان در قیاس با هم رده های خود در چین از نظر جسمی قوی‌تر هستند.

وی در پاسخ به این سوال که این امکان وجود دارد که ساندا بانوان ایران از چین هم جلو بزند؟ خاطر نشان کرد: نمی توان در مورد آینده صحبت کرد و هیچ چیز مشخص نیست، چراكه پیش بینی این مسئله سخت است. ووشو ورزش ملی چین است واکثر مردم در این رشته از کودکی فعالیت می کنند به همین دلیل پرورش قهرمان در چین زیاد است و حرف اول را در ووشو جهان می زند. اما ایران هم نوابغ زیادی در ووشو دارد و یکی از قدرت های برتر ووشو جهان محسوب می شود. در سال های نه چندان دور جایگاه ووشو ایران در جهان از این هم بهتر خواهد بود.

طبق قرارداد، ژانگ یوجیه هدایت تیم های ووشوی جوانان و بزرگسالان ایران در بخش ساندای زنان را در مسابقات آسیایی و جهانی برعهده خواهد داشت.

رقابت های قهرمانی جوانان آسیا مردادماه امسال در چین و مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان، آبان ماه در اندونزی برگزار می شود.

هم اکنون یو جیه به همراه تیم ساندا جوانان در محل آکادمی ووشو تمرینات را پیگیری می کند. راضیه طهماسبی نیز همکار وی در کادر فنی تیم ووشوی جوانان ایران در بخش ساندای دختران است.

قرارداد این مربی چینی با فدراسیون ووشوی ایران تا تاریخ 30 نوامبر برابر با نهم آذر ماه سال جاری اعتبار خواهد داشت و قابل تمدید است.

ژانگ یوجیه در مدرسه تاگو از بزرگترین زیر مجموعه های مدارس شائولین، پرورش یافته است. وی دارنده مدال طلای جهان در سال 2005 و قهرمان جام جهانی 2006 است. وی علاوه بر قهرمانی جهان و جام جهانی، از سال 2009 هدایت تیم استان خنان چین را برعهده داشته و قهرمانان زیادی زیر نظر او پرورش یافته اند.

آخرین اخبار