www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۰:۱۴ 1398/11/20

پیروزی بحث برانگیز جونز در UFC 247

جان جونز و والنتینا شفچنکو با عبور از سد رقیبان خود همچنان کمربند قهرمانی خود را حفظ کردند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، رویداد UFC 247 بامداد یکشنبه ۲۰ بهمن به میزبانی سالن “تویوتا سنتر” شهر هوستون ایالت تگزاس برگزار شد.

در مهم و حساس ترین نبرد این رویداد که مبارزه بر سر عنوان قهرمانی نیمه سنگین وزن یو اف سی بود، جان جونز مدافع عنوان قهرمانی به مصاف دومینیک رِیِس چلنجر قهرمانی این دسته رفت. با وجود رکورد خوب رِیِس و بی شکست بودن او، بسیاری معتقد بودند که این مبارزه برای جونز آسان خواهد بود. با تمام این پیش بینی ها ولی مبارزه برای جونز آسان نرفت و در لحظات مختلف مخصوصاً در راندهای دوم و سوم ریس، قهرمان را به درد سر انداخت و بسیار خطرناک ظاهر شد. با این وجود در نهایت پس از پنج راند مبارزه نفس گیر این جونز بود که با رای بحث برانگیز داوران پیروز مبارزه شد. جان جونز با این پیروزی رکوردش را به ۲۶ پیروزی- ۱ شکست و ۱ مبارزه بی نتیجه ارتقا داد. در سمت مقابل ریس هم با تجربه اولین شکست دوران حرفه ای خود رکوردش به ۱۲ پیروزی و ۱ شکست تنزل پیدا کرد.

در دیگر مبارزه مهم این مسابقات که جدال بر سر عنوان قهرمانی مگس وزن زنان بود، والنتینا شِفچنکو قهرمان این دسته ملقب به “گلوله” به مصاف کاتلین چوکاگیان رفت و در راند سوم با ضربات مشت و آرنج چوکاگیان را با ناک اوت فنی شکست داد. شفچنکو با این برد ضمن سومین دفاع از کمربند قهرمانی خود، رکوردش را به ۱۹ پیروزی و ۳ شکست بهبود بخشید و رکورد چوکاگیان با این باخت به ۱۳-۳ تنزل پیدا کرد.

نتایج کامل رویداد UFC 247 بدین شرح می باشد:

مبارزات مقدماتی اول:
پر وزن: یوسف زَلال با رای متحد داوران بر آستین لینگو پیروز شد.
خروس وزن: آندره یول با رای غیر متحد داوران بر جاناتان مارتینِز برتری یافت.
خروس وزن: جورنی نِوسون با ناک اوت فنی (ضربات مشت) در راند نخست دومینگو پیلارتِس را از پیش رو برداشت.

مبارزات مقدماتی دوم:
خروس وزن: ماریو بائوتیستا با ناک اوت فنی (زانوی پرشی و مشت) در راند دوم مایلز جانز را شکست داد.
ولترویت: کائوس ویلیامز با ناک اوت (ضربات مشت) در راند اول الکس مورونو را از پیش رو برداشت.
مگس وزن زنان: لورن مورفی با رای غیر متحد داوران بر آندره آ لی چیره شد.
میان وزن: تِرِوین جایلز با رای غیر متحد داوران بر جیمز کراوس غلبه کرد.

مبارزات اصلی:
سنگین وزن: دریک لوئیس با رای متحد داوران بر ایلیر لطیفی پیروز شد.
پر وزن: دَن ایگه با رای غیر متحد داوران میرصاد بکتیچ را شکست داد.
سنگین وزن: جاستین تافا با ناک اوت (ضربات مشت) در راند اول خوان آدامز را از پیش رو برداشت.
مبارزه عنوان قهرمانی مگس وزن زنان: والنتینا شفچنکو با ناک اوت فنی (ضربات مشت و آرنج) در راند سوم کاتلین چوکاگیان را مغلوب خود ساخت.
مبارزه عنوان قهرمانی نیمه سنگین وزن: جان جونز با رای متحد داوران بر دومینیک رِیِس پیروز شد.

.

.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.